تهران ۱۱.۵۱° كمينه ۱۱.۵۱°  بیشینه ۱۱.۹۹°
۱۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۶

دختران تکواندوکار ایران قهرمان آسیا شدند

تیم‌های تکواندو نونهالان کشورمان با کسب ۱۵ مدال طلا، نقره و برنز، قهرمانی دختران و نایب قهرمانی پسران، به کار خود در مسابقات قهرمانی آسیا پایان دادند.
کد خبر: ۷۰۹۸۲
دختران تکواندوکارایران قهرمان آسیا شدند
 
 
به گزارش معاصر,، پنجمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا که چهارشنبه ۱۵ شهریور با حضور ۲۱۳ تکواندوکار از ۲۳ کشور به میزبانی لبنان در سالن «نوفل نوهاد» شهر بیروت آغاز شده بود، عصر امروز جمعه ۱۷ شهریور با قهرمانی تیم دختران و نایب قهرمانی تیم پسران کشورمان به پایان رسید.
 
دختران شایسته تکواندو کشورمان در این مسابقات با کسب ۵ مدال طلا، دو مدال نقره و یک مدال برنز عنوان قهرمانی را از آن خود کردند. قزاقستان نایب قهرمان شد و کره جنوبی هم در جای سوم ایستاد.
 
در بخش پسران هم تیم کشورمان با سه مدال طلا، دو مدال نقره و دو برنز روی سکوی نایب قهرمانی ایستاد. کره جنوبی قهرمان شد و اردن هم در جای سوم ایستاد.
 
از سوی کمیته برگزاری این دوره از مسابقات محبوبه محمدنژاد سرمربی تیم دختران ایران به عنوان بهترین مربی آسیا معرفی شد. نارینا خیاط که در رده قدی ۱۶۴- سانتی متر با برتری مقابل همه رقبا و بدون واگذاری حتی یک راند به نشان طلا دست پیدا کرده بود به عنوان فنی‌ترین تکواندوکار انتخاب و معرفی شد. همچنین محمد طاهری نسب نیز به عنوان بهترین داور مسابقات انتخاب و معرفی شد.
 
برای تیم تکواندو ایران در این دوره از رقابت‌ها سیدمحمد عبداللهی، سیده فاطمه زهرا باقری، نارینا خیاط، ایلیا الهویرنی، روزان حیدری، ابوالفضل نجفی، نیایش علی عسکری و هستی خلجی هشت مدال طلا، فاطمه حسن زاده، امیرعباس نصیری، پینار لطفی زاده و پویا کیا حیرتی چهار مدال نقره، اسماً خرمی، محمدحسین منتظری و آرمین معصومی هم سه مدال برنز برای تیم کشورمان کسب کردند.
انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز