تهران ۱۴.۹۱° كمينه ۱۲.۷۹°  بیشینه ۱۴.۹۹°
۲۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۳

زمان آغاز سال تحصیلی دانشجویان جدیدالورود مشخص شد

وزیر علوم خاطر نشان کرد: در سال جدید برنامه ریزی کردیم تمامی برنامه های فرهنگی، آموزشی، ورزشی و فوق برنامه ای دانشگاه ها اجرایی شوند.
کد خبر: ۷۱۱۴۴

 به گزارش معاصر؛ محمد علی زلفی گل در حاشیه اجلاس روسای دانشگاه های کشور که امروز در سازمان پژوهشی های علمی و صنعتی برگزار شد، به تفاوت آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها در مقایسه با سال گذشته اشاره کرد و گفت: سال گذشته یک سری از زیرساخت های دانشگاه ها پس از تعطیلی این مراکز به دلیل شیوع کرونا ویروس آسیب دیده بود و تعدادی از خوابگاه‌های خودگردان تغییر کاربری داده بودند و آزمایشگاه‌ها، سلف سرویس‌ها و سالن‌های ورزشی با مشکلاتی مواجه بودند.

وی در ادامه تصریح کرد: همچنین به دلسل شیوع کرونا و تعطیلی آموزش حضوری در دانشگاه ها یک سری ارتباطات دانشجویان با تشکل‌های سیاسی، فرهنگی و کانون ها دچار خدشه شده بود و فعالیت های فوق برنامه دانشگاه ها قطع شده بود که خوشبختانه امسال با تجربه ای از سال گذشته بدست آوردیم از فرصت تابستان برای رفع این مشکلات استفاده شد.

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۲

وزیر علوم خاطر نشان کرد: در سال جدید برنامه ریزی کردیم تمامی برنامه های فرهنگی، آموزشی، ورزشی و فوق برنامه ای دانشگاه ها اجرایی شوند.

زلفی گل تاکید کرد: ما تلاش کردیم برای سال تحصیلی جدید، علاوه بر فعالیت‌های آموزشی معمول علمی، برای ۸۵ ساعت اوقات فراغت دانشجویان برنامه های متنوعی در نظر بگیریم تا نشاط بیشتری در دانشگاه ها جاری و ساری کنیم.

وی با بیان اینکه سال تحصیلی دانشگاه ها از سوم مهر شروع می‌شود، خاطر نشان کرد: سال تحصیلی ورودی های جدید دوره کارشناسی دانشگاه ها به دلیل اینکه دانشجو معلمانی که از طریق آموزش و پرورش قرار است پذیرفته شوند باید از نظر صلاحیت‌های علمی و گزینشی مورد بررسی قرار بگیرند و این امر نیاز به زمان داشت در نتیجه سال تحصیلی این نو دانشجویان از هفته سوم مهر آغاز می‌شود.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز