تهران ۲۳.۸۵° كمينه ۱۷.۷۹°  بیشینه ۲۳.۹۹°
۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۲

مخازن ذخیره‌سازی و پایانه فرآورده‌های نفتی سنگین چابهار در صف بهره‌برداری قرار گرفت

مدیرعامل شرکت اطلس پالایش جی اروند گفت: مخازن ذخیره‌سازی و پایانه فرآورده‌های سنگین و قیر در بندر شهید بهشتی چابهار با ظرفیت ذخیره‌سازی ۴۰ هزار تن قیر تا ۳ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
کد خبر: ۷۱۲۱۳

مخازن ذخیره‌سازی و پایانه فرآورده‌های نفتی سنگین چابهار در صف بهره‌برداری قرار گرفت

 

به گزارش معاصر,سعید عباسی، با اشاره به اینکه از فعالیت شرکت اطلس پالایش جی اروند زیر نظر صندوق بازنشستگی صنعت نفت حدود دوسال می‌گذرد، گفت: این شرکت با هدف اجرای پروژه‌های متوسط و کلان مجموعه پالایش نفت جی و شرکت‌های زیر مجموعه اهداف و به‌صورت مهندسی، تأمین کالا و اجرا در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی احداث شده است.امسال با توجه به افزایش درصد پیشرفت پروژه‌ها سود این شرکت ۳۵ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه شرکت اطلس پالایش جی اروند ماهیت مهندسی و اجر دارد، افزود: محصول این شرکت تولید و راه‌اندازی ترمینال‌های ذخیره‌سازی و صادرات فرآورده‌های سنگین و کارخانه‌های تولیدی نظیر کارخانه‌های تولید قیر است.

مدیرعامل شرکت اطلس پالایش جی اروند اظهار کرد: سه پروژه کلان این شرکت شامل کارخانه تولید قیر و ذخیره‌سازی آن در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس بندرعباس با ظرفیت تولید ۶۰۰ هزار تن انواع قیر در سال که با حضور وزیر نفت افتتاح شده است، مخازن ذخیره‌سازی و ترمینال فرآورده‌های سنگین و قیر در بندر شهید بهشتی چابهار با ظرفیت ذخیره‌سازی ۴۰ هزار تن قیر که در مرحله پیشرفت فیزیکی ۸۹ درصد است و تا ۳ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد، این پروژه در منطقه استراتژیک چابهار و منطقه مکران قرار گرفته و جزء اولین طرح‌هایی است که در این منطقه به مرحله بهره‌برداری می رسد.

عباسی ادامه داد: پلنت یا کارخانه تولید قیر و ذخیره‌سازی در بندر امام خمینی با ظرفیت تولید ۷۶۰ هزار تن در سال و با حجم ذخیره سازی ۴۰ هزار تن فرآورده سنگین و قیر که در مرحله پیشرفت فیزیکی ۳۶ درصد است و همه عملیات‌های خاکی و خرید کالاهای اصلی پروژه ازسوی شرکت اطلس پالایش جی اروند در حال انجام است و طی ۲۰ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: برای انجام سه پروژه کلان در مجموع ۲۰۰۰ میلیارد و برای پروژه‌های کوچک و متوسط که متمرکز در سایت اصفهان است در مجموع ۱۵۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

مدیرعامل اطلس پالایش جی اروند تصریح کرد: مسائل و مشکل‌های پروژه‌ها در نشست‌هایی که صندوق بازنشستگی صنعت نفت به صورت  منظم تحت عنوان شورای عالی پروژه‌ها برگزار می‌کند ارائه و بررسی می‌شود، از این رو در دوسال گذشته با برگزاری این نشست‌ها چالش‌های فنی و حقوقی پروژه‌های شرکت اطلس پالایش جی اروند به راحتی رفع شده است.

عباسی با اشاره به اینکه ماهیت شرکت اطلس پالایش جی اروند پیمان‌کار است ادامه داد: کارفرمای اصلی شرکت نفت جی است و ما براساس پیشرفت پروژه‌ها صورت وضعیت را به این شرکت اعلام می‌کنیم و حاشیه سود شرکت با توجه به این پیشرفت بالا می‌رود.

انتهای پیام
منبع: شانا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز