تهران ۹.۹۱° كمينه ۴.۷۹°  بیشینه ۹.۹۹°
۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۸

بازداشت عمران خان دو هفته دیگر تمدید شد

وکیل عمران خان امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، مدت حبس موکلش در ارتباط با اتهام افشای اسرار دولتی دو هفته دیگر تمدید شد.
کد خبر: ۷۱۲۲۲

بازداشت عمران خان دو هفته دیگر تمدید شد

 

به گزارش معاصر, عمران خان، نخست وزیر برکنار شده و ۷۰ ساله پاکستان از زمان رد صلاحیت در پارلمان این کشور در آوریل سال گذشته میلادی در مرکز بحران سیاسی قرار گرفته و اتهاماتش در پرونده‌ای مجزا مربوط به فساد ماه گذشته میلادی به ممنوع‌الفعالیت شدنش در انتخابات پارلمانی در ماه‌های آتی منجر شد.

در اوت، دادگاهی در پاکستان حکم حبس عمران خان را به اتهام فساد درست چند هفته پس از حبس او تعلیق کرد اما بر اساس حکمی قبلی درباره بازداشت او به اتهام دست داشتن در افشای اسناد و اسرار دولتی، آزادی وی صورت نگرفت.

"نعیم پنجوتان"، وکیل نخست وزیر برکنار شده پاکستان در پیامی در شبکه اجتماعی X نوشت: تمدید حبس عمران خان باعث می‌شود تا او تا ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۳ در حبس بماند.

عمران خان در پرونده افشای اسرار دولتی متهم است که محتویات یک سند محرمانه ارسال شده توسط سفیر پاکستان در ایالات متحده و استفاده از آن برای منافع سیاسی را منتشر کرده است.

عمران خان ادعا می‌کند که این سند ثابت می‌کند که ایالات متحده، ارتش پاکستان را تحت فشار قرار داده تا سقوط دولت وی را سازماندهی کند، چون او مدت کوتاهی پیش از حمله روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ به روسیه رفته بود؛ واشنگتن و ارتش پاکستان این اتهامات را رد می‌کنند.

در پرونده فساد نیز عمران خان به سه سال حبس بابت فروش غیرقانونی هدایای دولتی در دوران نخست وزیری‌اش از ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ متهم است که در نتیجه این حکم، کمیسیون انتخابات پاکستان وی را از رقابت در انتخابات برای پنج سال منع کرده است.

انتهای پیام
منبع: ایسنا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز