تهران ۲۳.۹۹° كمينه ۲۳.۹۹°  بیشینه ۲۳.۹۹°
۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۷
رئیس جهاد کشاورزی فارس:

فسا می تواند به هاب کشور در عرضه دام سبک تبدیل شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: شهرستان فسا با توجه به قابلیت‌های خوبی که در بحث تولید دام سبک دارد می‌تواند به یک هاب برای کشور به لحاظ عرضه دام سبک تبدیل شود.
کد خبر: ۷۱۲۴۶
 • به گزارش معاصر، مجتبی دهقان پور در حاشیه سفر به شهرستان فسا بیان کرد: فسا از شهرستان‌های پُر پتانسیل ماست و یکی از بزرگترین واحدهای دام سبک پرواری جنوب کشور در این شهرستان قرار دارد که به همت تولید کننده عزیزمان در حال توسعه است.
  این مقام مسئول با بیان اینکه در راستای توسعه زیر بخش دام شهرستان فسا نیازمند سرمایه گذاری برای احداث کشتارگاه دام هستیم، افزود: امیدواریم با جذب سرمایه‌گذار، احداث کشتارگاه‌های صنعتی را در استان فارس از جمله شهرستان فسا داشته باشیم.
  او تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان فارس حتی المقدور آمادگی دارد زمین مورد نیاز برای احداث کشتارگاه را از محل اراضی ملی در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد و تسهیلات بانکی ارزان قیمت را تا حد امکان تامین و تخصیص دهد.
  به گفته وی؛ احداث کشتارگاه می تواند به ایجاد ارزش افزوده برای تولید کنندگان کمک کند به طوری که در این کشتارگاه‌ها محصول با بسته‌بندی و یک برند خاص به سایر مناطق کشور صادر شود.
  او با اذعان به اینکه دیدار چهره به چهره و گفتگو با تولید کنندگان را یکی از رسالت های اصلی و اساسی خود می داند، اضافه کرد: امیدواریم در این بازدیدها بتوانیم مسائل و مشکلات تولید کنندگان را بشنویم و ببینم و در حد توان در سطوح استانی، ملی و فرا سازمانی برای حل آن تلاش کنیم.
  دهقان پور به لزوم بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع در دستگاه‌های خدمات رسان نیر پرداخت و گفت: امیدواریم بتوانیم از طریق رایزنی‌هایی که در سطح استان با مدیران دستگاه‌های ذی‌ربط انجام می دهیم برخی از محدودیت ها را مرتفع کنیم.
  وی با بیان اینکه یکی از اقداماتی که در راستای تعادل بخشی به بازار محصولات پروتئینی دنبال می شود، استفاده از ظرفیت تولیدکنندگان استان فارس برای عرضه گوشت گرم به بازار است، افزود: مالک این واحد پرورش دام پرواری مقرر شده بر اساس رایزنی که انجام گرفته در چند روز آینده در گام اول، اولین محموله گوشت را از کشور ارمنستان به بازار وارد کند و در اختیار یک فروشگاه زنجیره ای قرار دهد.
  دهقان پور اضافه کرد: سعی خواهیم کرد از ظرفیت‌های دیگر هم استفاده کنیم برای اینکه شاهد عرضه گوشت گرم با قیمت مناسب‌تر به مردم عزیزمان در فروشگاه‌های مختلف از جمله فروشگاه زنجیره‌ای باشیم.
  بازدید از مجتمع بزرگ گلخانه ای غیاث آباد "زرین کشت برتر لوتوس" در وسعتی حدود 50 هکتار، گلخانه های بخش ششده و قره بلاغ، مجتمع پروار بندی 10 هزار راسی دام سبک شرف دوست و کارخانه در دست احداث لبنیات نعمتی از جمله برنامه های رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در سفر به شهرستان فسا بود.
  محمدصادق صفرپور فرماندار ویژه شهرستان فسا، علیرضا واحدي پور قائم مقام رئيس سازمان و معاون برنامه ريزي و امور اقتصادي، عبدالمجید رنجبر معاون بهبود تولیدات دامی، علیرضا افشار منش مدیر حوزه ریاست و محمد صادق فانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فسا نیز در این بازدید ها حضور داشتند.
انتهای پیام
اشتراک گذاری :
برچسب ها : دام سبک فارس شیراز
ارسال نظر

آخرین اخبار روز