تهران ۱۳.۷۳° كمينه ۱۳.۷۳°  بیشینه ۱۳.۹۹°
۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۲
رئیس سازمان توسعه تجارت :

ترخیص کشنده‌ها از گمرکات کشور تا ماه آینده

مهدی ضیغمی ، با اشاره به اینکه از اوایل سال گذشته متولی واردات کشنده راهداری بود، اما بعد به وزارت صمت منتقل شد،
کد خبر: ۷۱۲۷۸

 

به گزارش معاصر ،رئیس سازمان توسعه تجارت گفت:بعد از این تغییرات و همچنین پیش آمدن بحث‌های مربوط به اسقاط، سردرگمی‌هایی برای صاحبان کالا ایجاد شد و باعث شد تعداد قابل توجهی کشنده وارد گمرکات کشور شود که فاقد ثبت سفارش بود یا اگر هم ثبت سفارش داشتند در اصلاح آن دچار چالش شدند.

وی با بیان اینکه ۲۵ مرداد ماه مصوبه‌ای مبنی بر اینکه وزارت صمت، بانک مرکزی و گمرک حداکثر همکاری برای ثبت سفارش و ترخیص کشنده‌های دارای استانداردهای لازم را انجام دهند تصویب شد، تصریح کرد: بر این اساس با توجه به دستور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر صمت و با همکاری بانک مرکزی و گمرک امکان ثبت سفارش طی چند روز آینده برای کشنده‌ها فراهم می‌شود و افرادی که دارای قبض انبار هستند می‌توانند برای ثبت سفارش یا اصلاح آن اقدام کنند.

همچنین به گفته وی این افراد از سقف و سابقه‌های اعتباری هم معاف شدند که بتوانند به راحتی کالا را ثبت کنند. در گام بعدی با همکاری راهداری ثبت سفارش مورد تایید قرار خواهد گرفت و با توجه به توافق با بانک مرکزی از محل صادرات غیر به آن ارز تخصیص داده می‌شود و در اولویت کاری گمرک برای ترخیص نیز قرار خواهند گرفت.

ضیغمی ابراز امیدواری کرد که با این برنامه‌ریزی‌ها تا ماه آینده کار ترخیص کشنده‌ها انجام شود. در حال حاضر حدود ۵۰۰۰ کشنده در گمرک قرار دارد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز