تهران ۱۳.۷۳° كمينه ۱۳.۷۳°  بیشینه ۱۳.۹۹°
۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۳
رئیس قوه قضاییه:

اگر فساد ازناحیه کارگزار حکومتی باشد برخورد قاطعانه‌تر خواهد بود

رئیس قوه قضائیه گفت: با فساد و مفسد در هر جایگاه و مرتبه‌ای که باشد برخورد قاطعانه خواهیم کرد و چنانچه این فساد از ناحیه یک کارگزار حکومتی باشد، برخورد ما قاطعانه‌تر خواهد بود.
کد خبر: ۷۱۳۷۶

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جریان سفر استانی به آذربایجان شرقی چهارشنبه شب جلسه شورای اداری این استان طی سخنانی اظهار کرد: مدیران استانی باید مستمراً پیگیر موضوعات و مصوبات باشند و صرفاً این گزاره را تکرار نکنند که باید فلان سازوکار طراحی شود؛ خب شما مگر مدیر نیستید؟! باید میان شما و مردم عادی در اتخاذ راهکار برای رفع مسائل، تفاوت وجود داشته باشد.

رئیس دستگاه قضا بیان کرد: مدیران استان آذربایجان شرقی در حوزه‌های کاری‌شان موارد و مراتب ناظر بر قوانینِ اجرا نشده را به ما منتقل کنند تا ما سازمان بازرسی را بصورت ویژه موظف و مکلف گردانیم موضوع عدم اجرای قانون مزبور یا حتی به نحو مطلوب اجرا نشدن آن قانون را پیگیری کنند.

قاضی‌القضات تصریح کرد: بارها اعلام کرده‌ایم که با فساد و مفسد در هر جایگاه و مرتبه‌ای که باشد برخورد قاطعانه خواهیم کرد و چنانچه این فساد از ناحیه یک کارگزار حکومتی باشد، برخورد ما قاطعانه‌تر خواهد بود؛ البته پیش از آن باید تمامی تمهیدات را به کار ببندیم که از وقوع فساد توسط کارگزار حکومتی پیشگیری به عمل آید.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به موضوع اراضی موقوفه صوفیان در آذربایجان شرقی گفت: درخواست اعمال ماده ۴۷۷ در قبال اراضی مزبور واصل شده و رأی ناظر بر آن به زودی صادر خواهد شد؛ احتمال قوی می‌دهم که در این فقره، درخواست اعمال ماده ۴۷۷ پذیرفته شود؛ بر همین اساس باید در داخل استان برای تمشیت امور مرتبط با این اراضی هماهنگی‌ها و همکاری‌های مقتضی صورت گیرد.

رئیس عدلیه درخصوص موضوع انتقال زندان تبریز به محدوده خارج از شهر نیز گفت: مجدانه درصدد انتقال زندان تبریز به محدوده خارج از شهر هستیم و این مهم در قوانین و مصوبات اخیر نیز مورد توجه قرار گرفته است؛ استاندار آذربایجان شرقی نیز در تحقق این مهم، مساعدت‌های لازم را از حیث جانمایی و ساخت زندان جدید به عمل آورد.

پیش از سخنان رئیس قوه قضائیه، حجت‌الاسلام والمسلمین «آل هاشم» بر ضرورت ارتقاء کیفیت خدمات‌رسانی از سوی دستگاه‌های مختلف اداری در راستای جلب رضایت عمومی تاکید کرد و گفت: متاسفانه تاکنون آنگونه که باید و شاید از ظرفیت دیوان عدالت اداری برای تظلم‌خواهی مردم از نهادهای عمومی و دولتی استفاده نشده است. وی با بیان اینکه اطاله دادرسی غیرضرور بر نارضایتی‌های مردم می‌افزاید، تصریح کرد: جا دارد دستگاه قضا برای حل این چالش تدبیر عاجلی بیندیشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با بیان اینکه در استان آذربایجان شرقی، برکات تعامل مثبت و سازنده مجموعه قضایی استان با سایر بخش‌ها و دستگاه‌ها را دیده‌ و درک کرده‌ایم، گفت: ما از اقدامات میدانی قوه قضائيه در عرصه‌های مختلف فسادستیزی به ویژه در حوزه‌های مسکن و خودرو، تشکر و قدردانی می‌کنیم و امیدواریم با سیستمی کردن این قبیل امور، آثار آن را در سفره‌های مردم ببینیم. وی در پایان صحبت‌های خود خواستار رسیدگی فوری همه دستگاه‌ها و بخش‌های مسئول به موضوع احیاء دریاچه ارومیه شد.

همچنین «عابدین خرم» استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه طی دو سال گذشته زمینه اشتغال ۱۰۰ هزار نفر در این استان فراهم شده و در این مدت ۵۸۵ واحد راکد تولیدی نیز در بخش‌های صنعتی،  معدنی و کشاورزی به مدار تولید بازگشته‌اند، گفت: درخواست ما از رئیس دستگاه قضا در نظر گرفتن شعبه‌ای ویژه برای رسیدگی به پرونده‌های واحدهای صنعتی استان آذربایجان شرقی است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود خواستار انتقال زندان تبریز و ساخت یک زندان جدید در محدوده خارج از شهر تبریز شد. خرم با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ابرپروژه انتقال آب ارس به تبریز، از کاهش تنش آبی در استان آذربایجان شرقی از ۹۲۰ روستا به ۴۰۰ روستا طی دو سال گذشته خبر داد. «علیزاده» رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه دستگاه قضایی نباید در برخورد با فساد هیچگونه مسامحه‌ای از خود نشان دهد، خواستار برخورد جدی و قاطعانه دستگاه قضا با ترک فعل‌ها و اقدامات فراقانونی برخی از مسئولان شد.

«بهروزی» مدیر کل اقتصاد و دارایی استان آذربایجان شرقی نیز طی سخنانی با بیان اینکه برخی از معادن غنی این استان در دست عده‌ای از اشخاص فریز شده‌اند، گفت: متاسفانه درآمد معادن استان آذربایجان شرقی در داخل این استان هزینه نمی‌شود. حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در پاسخ به این صحبت مدیرکل اقتصاد و دارایی استان آذربایجان شرقی از وی خواست که مستندات خود را در خصوص هزینه نشدن درآمد معادن استان آذربایجان شرقی در داخل استان ارائه دهد.

«فتحی» مدیر اداره جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت:  طی شش ماه گذشته قریب به ۴۲۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان آذربایجان شرقی سنددار شدند و این در حالی است که تا پیش از آن تنها ۲۴ هکتار از اراضی کشاورزی استان دارای سند بودند‌. «ذاکری» معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه از اعلام آمادگی این استانداری برای انتقال و جابجایی زندان تبریز و انجام مساعدت‌های لازم در این خصوص خبر داد‌.

انتهای پیام
منبع: مهر
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز