تهران ۱۰.۶۷° كمينه ۶.۷۹°  بیشینه ۱۰.۹۹°
۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۶

استقلال شخصیتی مثل پورحیدری لازم دارد

من از تک تک هواداران استقلال ممنونم که لقب صادق باتعصب به من دادند.
کد خبر: ۷۱۹۸۹

به گزارش معاصر، صادق ورمزیار سال‌ها در استقلال بازی کرد و بازوبند کاپیتانی این تیم را هم در اختیار داشت. از او به عنوان یکی از متعصب‌ترین چهره‌های استقلالی یاد می‌شود. ورمزیار مدت‌هاست از فوتبال فاصله گرفته و این روزها تنها به عنوان کارشناس از او یاد می‌شود. 

بعد از شما استقلال دفاع چپ سطح بالا به ندرت داشت و می‌توان گفت که شما بهترین مدافع چپ تاریخ استقلال محسوب می‌شوید.

نظر لطف شماست که من را بهترین دفاع چپ استقلال را می‌دانید. ولی به نظر من همه دفاع چپ‌های استقلال خوب بودند و برای استقلال می‌جنگیدند.

زمانی که شما در استقلال بازی می‌کردید به شما صادق باتعصب هم می‌گفتند.

من از تک تک هواداران استقلال ممنونم که چنین لقبی به من دادند. البته گذر زمان همه چیزها را تغییر داد و الان ابوالفضل جلالی می‌گوید چگونه می‌توانم مثل ورمزیار شوم که هواداران به من هم بگویند باتعصب. وقتی که باشگاه حمایت نکند قطعا بازیکن دنبال تعصب نمی‌رود. من سال ۷۱ پیشنهاد خیلی خوبی از تیم آمریکایی داشتم. ولی به خاطر استقلال آن پیشنهاد را رد کردم و در این تیم ماندم.

در زمان شما استقلال پر از ستاره بود؛ مثل احمدرضا عابدزاده، شاهرخ و شاهین بیانی و ... هنوز با آنها در ارتباط هستید؟

بله با همه دوستان در ارتباط هستم و خیلی خوشحالم که در آن زمان در کنار این عزیزان بازی کردم. درحال حاضر هم با همدیگر رفت‌آمد داریم. امیدوارم این دوستی‌ها پایدار بماند.

یکی از نقاط عطف دوران فوتبال شما پنالتی معروفی بود که در دربی سی و هشتم به عابدزاده زدید.

احمدرضا عابدزاده بهترین دروازه‌بان ایران بود و زمانی که در استقلال بود هم‌اتاقی بودیم و از خصوصیات اخلاقی همدیگر آشنایی کامل داشتیم. در آن زمان می‌دانستم که عابدزاده پنالتی من را می‌گیرد و من بدل‌اش را زدم که آن توپ گل شد . زمانی که در استقلال بودیم با همدیگر پنالتی کار می‌کردیم. وقتی او دروازه‌بان بود دروازه کوچک بود اما احمدرضا بزرگ.

چرا در مربیگری نتوانستید دوران موفقی داشته باشید؟

آن زمان مثل الان نبود که به جوان‌ها فرصت بدهند و وقتی که می‌خواستیم شروع کنیم قوانین تغییر کرد. بعد هم دیگر رغبتی نداشتم تا سرمربیگری را شروع کنم.

بزرگ‌ترین حسرت‌تان در دروانی که فوتبال بازی می کردید چه بود؟

آن زمان حسرت آنچنانی نداشتم. چون در تیم‌ملی و در بهترین تیم ایران و آسیا بازی می‌کردم. هیچ‌وقت برایم بحث مالی مهم نبود و فقط برای استقلال می‌جنگیدم و افتخار می‌کنم برای تیم محبوبم جنگیدم.

در آن زمان از پرسپولیس هم پیشنهاد داشتید؟

آن زمان که در جوانان و نوجوانان بودم از پرسپولیس پیشنهاد داشتم. ولی به خاطر پدرم که یک استقلالی باتعصبی بود این پیشنهاد را رد کردم. البته خودم هم علاقه‌ای نداشتم به پرسپولیس بروم چون از زمان بچگی علاقه شدیدی به استقلال داشتم. خداراشکر می‌کنم که توانستم با پیراهن استقلال بازی کنم.

استقلال الان را چطور می‌بینید؟

استقلال فعلی یک روند خیلی خوبی دارد و در نتیجه‌گیری موفق است. من فکر نمی‌کردم با این همه مشکلات استقلال بتواند نتایج خوبی بگیرد. البته در این فصل نقل‌وانتقالات بازیکنان زیادی رفتند و همه تصور می‌کردند استقلال نتواند نتیجه بگیرد. خوشبختانه بازیکنان خوبی هم اضافه شدند مثل مهرداد محمدی که بازیکن شایسته‌ای است.

اینکه گفته میشه استقلال یک بزرگ‌تر مثل مرحوم پورحیدری ندارد را قبول دارید؟

بله قبول دارم. الان مثل مرحوم منصور پورحیدری در استقلال نداریم. او مثل یک پدر برای استقلال بود که متاسفانه بعد از او دیگر چنین شخصیتی در تیم نداریم. به نظر من قطعا چنین شخصیتی مثل مرحوم پورحیدری در استقلال لازم است که بتواند به مشکلات این تیم توجه کند.

زمان بازیگری شما هم هواداران پرسپولیس بیشتر بود یا استقلال؟

اینکه هوادار کدام بیشتر است همیشه در حال تغییر است. چون وقتی تیمی قهرمان می‌شود طبیعی است که هوادارانش هم بیشتر می‌شوند و بالعکس.

بهترین مدیرعامل استقلال در ۳۰ سال اخیر

به نظر من همه زحمت می‌کشند و برای مشکلات هر کاری را انجام می‌دهند. در زمان ما علی آقا محمدی بود که زحمات زیادی برای استقلال کشید. خیلی‌ها هستند که نمی‌شود اسم آنها را ببریم ولی قطعا هر کسی که آمده است برای موفقیت استقلال تلاش می‌کند.

از نظر شما بهترین دفاع چپ تاریخ فوتبال ایران کیست؟

به نظر من آندرانیک اسکندریان، اصغر حاجیلو و مجتبی محرمی بهترین مدافعان چپ ایران هستند و خوشحالم که توانستم در کنار این عزیزان بازی کنم. در حال حاضر ابوالفضل جلالی را یکی از بهترین دفاع چپ‌های ایران می‌دانم و سبک بازی او را دوست دارم و امیدوارم لژیونر شود.

خاطره از ناصر حجازی به یاد دارید.

ناصرخان مردبزرگ و دوست داشتی و فوق‌العاده آرام بود و زمانی که درون دروازه بود همه به او اطمینان داشتند که دروازه بیمه شده است. من همیشه افتخار می‌کنم که با او در یک تیم بازی می‌کردم.

همیشه صحبت از مکتب استقلال شده است. آیا مکتبی وجود دارد؟

استقلال خودش مکتب است و چیزی بالاتر از آن نداریم. الان هم استقلال یکی از پرافتخار ترین تیم‌های آسیا است. من افتخار می‌کنم که چند سال توانستنم با پیراهن استقلال بازی کنم.

انتهای پیام
منبع: ایرنا
اشتراک گذاری :
برچسب ها : پورحیدری استقلال
ارسال نظر

آخرین اخبار روز