تهران ۱۳.۷۳° كمينه ۱۳.۷۳°  بیشینه ۱۳.۹۹°
۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۷

۵ دلال ارزی در تهران بازداشت شدند

به گزارش خبرگزاری معاصر، جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری پنج فعال غیرمجاز ارزی با گردش مالی بیش از 153 میلیارد ریال خبر داد.
کد خبر: ۷۲۰۰۲

به گزارش خبرگزاری معاصر به نقل از سردار مسعود مصدق در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ به دنبال اقدامات فنی و اطلاعاتی در مبارزه با اخلال‌گران بازار ارز و درپی کسب خبری  مبنی بر فعالیت غیرمجاز ارزی از سوی افرادی در یک دفترکار در  محدوده نارمک تهران عوامل پلیس امنیت اقتصادی، شناسایی و دستگیری متهم یا متهمان را در دستورکار خود قرار دادند.

وی با اشاره به اقدامات ماموران گفت:‌ تحقیقات اولیه حاکی از آن بود که فردی با همکاری چهار تن از همدستانش از سال 1400 به خرید و فروش غیر مجاز ارز می‌پردازد. در ادامه با توجه به سوابق موجود و اسناد جمع‌آوری شده مشخص شد متهمان طی کمتر از دو ماه بیش از 300 هزار دلار آمریکا به ارزش 153 میلیارد و 600 میلیون ریال معاملات ارزی داشته‌اند.

مصدق ادامه داد:‌ همچنین در فاز بعدی تحقیقات پلیسی و استعلام های انجام شده مشخص شد متهمان از دلالان ارزی بوده و 117 فقره حساب بانکی مرتبط با این افراد فعال است. این چهار متهم با اجاره کارت ملی سایر افراد اقدام به خرید ارز سهمیه‌ای و سپس فروش آن به نرخ  آزاد کرده بودند.

جانشین رئیس پلیس تهران بزرگ گفت:‌ با تکمیل تحقیقات پلیسی و انجام پی‌جوئی‌ها تکمیلی، متهمان پس از هماهنگی‌های قضائی در مخفیگاهشان در محدوده نارمک تهران دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند که در جریان بازجویی‌های انجام شده به جرم خود اعتراف کردند. این چهار نفر پس از تکمیل تحقیقات پلیسی و به منظور ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند. تحقیقات تکمیلی ماموران در این خصوص ادامه دارد.

انتهای پیام
منبع: تسنیم
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز