تهران ۱۲.۷۹° كمينه ۷.۷۹°  بیشینه ۱۲.۹۹°
۳۰ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۴

آتش گرفتن بخشی از جنگل های مرزن آباد چالوس

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندارن - نوشهر از آتش گرفتن بخشی از جنگل های مرزن آباد چالوس خبر داد.
کد خبر: ۷۲۰۸۸

به گزارش خبرگزاری معاصر مهرداد خزایی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندارن - نوشهر از آتش گرفتن بخشی از جنگل های مرزن آباد چالوس خبر داد و گفت: این آتش سوزی حوالی عصر امروز ساعت ۱۵ در منطقه صخره ای "سرچشمه ساتره " این منطقه حادث شد و نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی، بسیج و سپاه به محض وقوع این حادثه به محل آتش سوزی اعزام شدند.

وی توضیح داد : دست کم ۵۰ نفر برای مهار این آتش سوزی با انتقال امکانات و تجهیزات از طریق اسب و قاطر این مسیر سخت گذر را طی کردند تا به محل وقوع آتش سوزی رسیدند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران - نوشهر تصریح کرد : این نیروها همچنان مشغول مهار آتش سوزی هستند و طبق گزارش ها این |آتش سوزی از نوع سطحی بوده که در کنار آن درختان سرپاخشک هم دچار این آتش سوزی شدند.

خزایی اظهار داشت : به احتمال زیاد علت این آتش سوزی انسانی بوده چرا که این مسیر بیشتر گذرگاه شکارچیان بوده است.

مازندران دارای ۲ حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری یکی در ساری مرکز این استان و دیگری نیز در نوشهر غرب مازندران است.
حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ـ نوشهر با وسعتی بیش از ۶۶۰ هزار هکتار جنگل، مرتع و سواحل معادل ۲۸ درصد از مساحت مازندران را در بر دارد. شهرستان های نور، نوشهر، چالوس، عباس آباد، تنکابن، رامسر و کلاردشت از نظر حوزه منابع طبیعی زیر پوشش حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران - نوشهر هستند.

حوزه منابع طبیعی شهرستان چالوس با ۱۶۱ هزار هکتار مساحت دارای ۷۹ هزار هکتار جنگل و ۵۳ هزار هکتار مرتع است و مجموع مساحت آبادی ها و مستثنیات آن نیز در حدود ۲۹ هزار هکتار برآورد می شود.

 

انتهای پیام
منبع: ایرنا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز