تهران ۹.۹۱° كمينه ۶.۷۹°  بیشینه ۹.۹۹°
۰۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۱

دستور دادستان کل کشور برای تشکیل فوری پرونده جرائم رژیم صهیونیستی

دادستان کل کشور به دادستان تهران دستور داد: به صورت فوری پرونده رسیدگی به جرائم آمران، مباشران و مرتکبان جنایات رژیم صهیونیستی تشکیل گردد.
کد خبر: ۷۲۱۷۹

به گزارش معاصر به نقل از دادستانی کل کشور در پی ادامه جنایات رژیم غاصب صهیونیستی علیه ملت مظلوم و بی‌دفاع فلسطین، حجت الاسلام و المسلمین موحدی دادستان کل کشور در نامه‌ای خطاب به علی صالحی دادستان تهران دستور تشکیل فوری پرونده برای آمران، مباشران و مرتکبان این جنایات را صادر کرد.

در بخشی از این نامه آمده است: حملات وحشیانه رژیم اشغالگر قدس به مردم بی دفاع و بی پناه غزه با اقداماتی از قبیل کشتار هدفمند غیر نظامیان، تخریب گسترده اموال غیر نظامی، استفاده از سلاح‌های ممنوعه، انتقال اجباری مردم فلسطین از سرزمین مادری خود، محاصره کامل، حمله به بیمارستان‌ها و اماکن دینی و آموزشی که با هدف نابودسازی و کشتار وسیع بویژه زنان، کودکان و افراد سالخورده صورت می‌گیرد، از مصادیق بارز جنایت جنگی، جنایت علیه بشریت و نسل زدایی می باشد و موجب تعهد کشورها به محاکمه آنان می‌‎گردد.

در ادامه این نامه آمده است: از اینرو به منظور تعقیب و مجازات سران جنایتکار رژیم اشغالگر صهیونیستی بدلیل ارتکاب جرائم مزبور و در راستای اجرای قانون مقابله با اقدامات خصمانه این رژیم علیه صلح و امنیت مصوب سال ۱۳۹۹ مجلس شورای اسلامی و با بهره مندی از سایر ظرفیت‌های قانونی کشور و همچنین عهدنامه ها و مقررات بین المللی ذی‌ربط که مورد پذیرش جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته اند، ضروری است نسبت به تشکیل فوری پرونده برای آمران، مباشران و مرتکبان جنایات فوق اقدام لازم را مبذول نمائید.

مضافاً، تشکیل پرونده هایی برای رسیدگی جنایات جنایتکاران رژیم صهیونیستی علیه ملت شریف ایران، از جمله از طریق ترور دانشمندان و سایر اقدامات تروریستی و خرابکارانه، مورد انتظار جدی می باشد.

دادستانی کل کشور مستنداً به ماده ۲۹۰ قانون آئین دادرسی کیفری و ماده ۱۱ قانون مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت پیگیری موضوع را وظیفه خود دانسته و از هر نوع مساعدت دریغ نخواهد کرد.

خاطرنشان می‌سازد این اقدامات با هدف مقابله با بی کیفرمانی جنایتکاران رژیم کودک کش و آپارتاید صهیونیستی و در چارچوب اصل مسئولیت کیفری فردی صورت می‌گیرد و به هیچ وجه به منزله شناسایی این رژیم متجاوز و اشغالگر تلقی نمی‌گردد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز