تهران ۱۰.۴° كمينه ۱۰.۴°  بیشینه ۱۰.۹۹°
۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۹

ایران موفق به کسب 5 طلا، ۷ نقره و ۴ برنز در در روز پایانی بازی‌های پاراآسیایی شد

ایران موفق شد در روز و پایانی بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو ۵ طلا، ۷ نقره و ۴ برنز کسب کند تا برای اولین بار در تاریخ، در رده دوم جدول توزیع مدال‌ها قرار بگیرد.
کد خبر: ۷۲۲۸۰

به گزارش معاصر، روز ششم و پایانی بازی‌های پاراآسیایی هانگژو امروز (شنبه 6 آبان ماه)  برگزار شد و ورزشکاران کشورمان به مصاف رقبای خود رفتند.

کاروان ایران رقابتی نفس‌گیر برای کسب عنوان دومی با ژاپن داشت و در نهایت موفق شد برای نخستین بار در رده دوم این رقابت‌ها قرار بگیرد و تاریخ‌سازی کند. ایران در این مسابقات 44 طلا، 46 نقره و 41 برنز به دست آورد.

در این دوره از بازی‌ها 502 طلا، 499 نقره و 572 برنز و در مجموع 1573 مدال اهدا شد.

بازی‌های پاراآسیایی 2022 هانگژو ,

اسامی مدال آوران ایران در روز ششم و پایانی:

مدال طلا

1-مهرداد مرادی (پارادوومیدانی - دو 400 متر)
2-فاطمه امیرزادگانی (پارادوومیدانی - دو 400 متر)
3- تیم شطرنج بانوان (سرعت)
4- ملیحه صفایی (شطرنج)
5- احمد امین زاده (پاراوزنه برداری)

مدال نقره

1-ظفر ذاکر (پارادوومیدانی - پرتاب نیزه)
2- تیم شطرنج مردان - کلاس VI-B1(سرعت)
3- تیم شطرنج مردان - کلاس  PI (سرعت)
4- ابوالفضل کاظمیان (شطرنج - سرعت)
5- تیم شطرنج مردان - کلاس VI-B2/B3 (سرعت)
6- مهدی صیادی (پاراوزنه برداری)
7- تیم ملی فوتبال نابینایان

مدال برنز

1-محمدرضا زندی (پاراتیروکمان)
2- نیکو روزبهانی(پاراوزنه برداری)
3- عاطفه نقوی (شطرنج)
4- لیلا زارع زاده (شطرنج)

گزارش پایانی ورزشکاران کشورمان در این رقابت‌ها را در زیر می‌خوانید.

فوتبال نابینایان:

تیم فوتبال نابینایان و کم بینایان در فینال بازی‌های پاراآسیایی به مصاف چین رفت. این دیدار در وقت‌ قانونی با تساوی بدون گل خاتمه یافت و در ضربات پنالتی، تیم ایران با نتیجه 2 بر یک شکست خورد و به مدال نقره رسید.

پاراشطرنج:

شطرنج بازان کشورمان در روز پایانی 2 طلا، 4 نقره و 2 برنز در بخش سرعت کسب کردند. دور هفتم و پایانی مسابقات شطرنج در بخش سرعت برگزار و جایگاه ورزشکاران و تیم‌ها مشخص شد. در بخش تیمی بانوان و در کلاس VI-B1، تیم کشورمان صاحب مدال طلا شد. در بخش تیمی مردان و در کلاس VI-B1، تیم ایران به مدال نقره رسید.

در بخش تیمی مردان کلاس PI، تیم ایران به مدال نقره دست یافت. در انفرادی بانوان و در کلاس VI-B2/B3، عاطفه نقوی به مدال برنز بسنده کرد. در انفرادی بانوان کلاس VI-B1، ملیحه صفایی طلا گرفت و لیلا زارع زاده به مدال برنز رسید. در انفرادی مردان و در کلاس PI، ابوالفضل کاظمیان صاحب مدال نقره شد. در بخش تیمی مردان کلاس VI-B2/B3، تیم کشورمان به مدال نقره رسید.

پاراوزنه‌برداری:

** مدال‌های طلا و نقره دسته فوق سنگین پاراوزنه برداری چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی به نمایندگان ایران رسید. احمد امین‌زاده در دسته 107+ کیلوگرم با مهار وزنه 266 کیلوگرم به عنوان قهرمانی رسید. مهدی صیادی هم با مهار وزنه 244 کیلوگرمی، نقره‌ای شد.

** نیکو روزبهانی نماینده ایران با مهار وزنه 126 کیلوگرمی موفق شد در جایگاه سوم دسته 86+ کیلوگرم بانوان بایستد. وزنه بردار چین "ژوئمی دنگ" با مهار وزنه 153 کیلوگرمی در جایگاه نخست ایستاد. "سیریانتی" از اندونزی با 130 کیلوگرم به مدال نقره رسید.

پاراتیراندازی با کمان:

محمدرضا زندی در نیمه‌نهایی مسابقات پارا تیراندازی با کمان و در ماده W1، مقابل کمانداری از چین با نتیجه 137 بر 136 شکست خورد و از صعود به فینال بازماند. وی در دیدار رده‌بندی به مصاف نماینده ژاپن می‌رود. وی در دیدار رده بندی به مصاف نماینده ژاپن رفت و با نتیجه 136 بر 130 به پیروزی رسید و مدال برنز این رقابت‌ها را از آن خود کرد.

پارادوومیدانی:

** رقابت پرتاب نیزه مردان در کلاس F55 به میزبانی ورزشگاه هوانگ لونگ به عنوان محل برگزاری مسابقات پارادوومیدانی انجام شد. در این رقابت حامد امیری و ظفر ذاکر از ایران حضور داشتند و با 7 ورزشکار دیگر به رقابت پرداختند. ظفر ذاکر که پیش از این یک مدال نقره در پرتاب وزنه کسب کرده بود، با حدنصاب 33.58 متر به عنوان بهترین رکورد شخصی اش به مقام نایب قهرمانی رسید و یک مدال نقره دیگر برای کاروان ایران کسب کرد.

همچنین حامد امیری به عنوان دارنده 2 طلا و نقره در پارالمپیک‌های 2020 توکیو و 2016 ریو، در مسابقه امروز با رکورد 28.83 متر به مقام پنجم بسنده کرد و از کسب مدال باز ماند.

** داوودعلی قاسمی از کسب مدال در مسابقه دوی 400 متر مردان در کلاس T47 باز ماند. در فینال که صبح امروز در ورزشگاه هوانگ لونگ شهر هانگژو برگزار شد، داوودعلی قاسمی با هفت حریف از کشورهای فیلیپین، اندونزی (2 نفر)، سریلانکا، هند (2 نفر)، قزاقستان مسابقه داد. قاسمی در این رقابت زمان 52.33 ثانیه را ثبت کرد و در شرایطی که بهترین عملکرد شخصی اش را بر ما گذاشت، به مقام پنجم رسید.

** فینال مسابقه دوی 400 متر مردان در کلاس T12 در حالی برگزار شد که مهرداد ملی‌پوش کشورمان در آن حضور داشت. مرادی که در روزهای گذشته یک مدال طلا نیز کسب کرده بود، در مسابقه امروز با زمان 49.60 ثانیه زودتر از سایر دونده‌ها از خط پایان عبور کرد و قهرمان شد و مدال طلا کسب کرد.

** فاطمه امیرزادگانی یکی از ملی‌پوشان تیم پارادوومیدانی بود که در روز پایانی بازی‌های پاراآسیایی هانگژو ، با حریفانش در ماده دوی 400 متر کلاس T12 رقابت کرد. او در این مسابقه با ثبت زمان 59.88 ثانیه که بهترین عملکرد شخصی‌اش نیز بود، به مقام قهرمانی دست یافت و مدال طلا را به خود اختصاص داد.

انتهای پیام
منبع: تسنیم
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز