تهران ۲۶.۵۱° كمينه ۲۶.۵۱°  بیشینه ۲۶.۹۹°
۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۸
نامه ای به رئیس شورای امنیت و دبیر کل سازمان ملل با رد اتهامات بی اساس رژیم اسرائیل

نماینده اسرائیل باید محکوم شود

امیرسعید ایروانی در سازمان ملل در نامه ای به شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل با رد "اتهامات بی اساس" علیه ایران، "رفتار نفرت انگیز" نماینده رژیم اسرائیل برای "گسترش ایران هراسی" و "نشر اکاذیب ، ارائه اطلاعات خلاف واقع و الفاظ کینه توزانه و تحریک آمیز" را " مصداق بارز ترویج نفرت" دانست و گفت: این رفتار نفرت انگیز باید به صراحت محکوم شود
کد خبر: ۷۲۳۷۸

 

به گزارش معاصر، سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد روز سه شنبه به وقت محلی برابر با ۳۱ اکتبر ۲۰۲۳ و ۹ آبان ماه جاری در نامه ای به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل و نیز رئیس شورای امنیت سازمان ملل نوشت: این نامه را برای ابراز محکومیت شدید و رد قاطعانه سخنان نفرت انگیز اخیر، اظهارات نژادپرستانه و ادعاهای بی اساس نماینده رژیم اسرائیل علیه کشورم در جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد در ۳۰ اکتبر ۲۰۲۳ ذیل جلسه شورای امنیت با عنوان «وضعیت خاورمیانه، از جمله مسئله فلسطین» نوشته شده است. با توجه به فرمت جلسه که مانع از شرکت هیأت ایرانی و پاسخگویی به اتهامات بی‌اساس به کشورم شد، نکات زیر را به اطلاع اعضای شورا می‌رسانم:

 

۱. نماینده رژیم اسرائیل بار دیگر از شورای امنیت برای گسترش ایران هراسی سوء استفاده کرد و اتهامات بی اساس علیه کشورم مطرح کرد. او سپس به نشر اکاذیب، ارائه اطلاعات خلاف واقع و الفاظ کینه توزانه و تحریک آمیز متوسل شد و در عین حال کرامت مقامات ایرانی را مورد تعرض قرار داد. این رفتار نفرت انگیز مصداق بارز ترویج نفرت است و باید به صراحت محکوم شود.

 

۲. این رفتار تحریک آمیز و غیرمسئولانه کاملاً با سابقه طولانی رژیم اسرائیل در استفاده ابزاری از فریب و دروغ مطابقت دارد. همین هفته گذشته، پس از بیانیه مبتنی بر واقعیت دبیرکل سازمان ملل متحد در شورای امنیت که در آن به درستی اعلام کرد که اقدامات حماس در خلا رخ نداده است، نماینده رژیم اسرائیل به حیثیت دبیرکل حمله کرد و به سخنان تنفرآمیز پرداخت و حتی خواستار استعفای وی به عنوان بالاترین مقام سازمان ملل شد.

 

۳. مقامات این رژیم آشکارا سازمان ملل را نادیده می گیرند و بدون هیچ واهمه ای عدم پایبندی به قطعنامه های سازمان ملل را اعلام می کنند. با این حال، آنها فرصت طلبانه از بستر سازمان ملل برای تبلیغ نفرت، انتشار اطلاعات نادرست و منحرف کردن توجه بین المللی از جنایات شدیدی که علیه مردم فلسطین در فلسطین اشغالی انجام می شود، استفاده می کنند. چنین اقداماتی با حمایت بی دریغ ایالات متحده تسهیل می شود.

 

۴. اسرائیل، رژیم اشغالگر آپارتاید، بیش از هفت دهه است که به نقض آشکار اصول و هنجارهای اساسی حقوق بین الملل، به ویژه حقوق بشردوستانه بین المللی و قوانین بین المللی حقوق بشر در فلسطین اشغالی ادامه داده است. این تخلفات شامل قتل عام وحشیانه، کوچ اجباری و انتقال غیرنظامیان، هدف قرار دادن عمدی غیرنظامیان به ویژه زنان و کودکان و همچنین زیرساخت های حیاتی و غیرنظامی، و استفاده از قحطی به عنوان روشی برای جنگ علیه مردم فلسطین در غزه است. همه این اقدامات جنایتکارانه بزرگترین جنایات بین المللی را شامل می شود و مستندات آنها توسط نهادهای بین المللی ذیربط به صورت دقیق و گسترده موجود است. در نتیجه، رژیم اسرائیل باید پاسخگو باشد و به او اجازه داده نشود از طریق نشر اکاذیب یا با تلاش برای انداختن تقصیر به گردن دیگران از مسئولیت فرار کند یا از مجازات اجتناب کند.

 

۵. جمهوری اسلامی ایران از جامعه بین المللی به ویژه شورای امنیت سازمان ملل می خواهد که به مسئولیت های خود عمل کرده و اقدامات قاطعانه ای انجام دهد. این اقدامات باید رژیم اسراییل را وادار کند که به اشغال خود پایان دهد، اقدامات تجاوزکارانه خود را متوقف کند و به تعهدات بین المللی خود تحت قوانین بین المللی بشردوستانه و قوانین بین المللی حقوق بشر پایبند باشد.

 

۶. مایلم از این فرصت استفاده کنم و اتهامات غیرمستند علیه کشورم در نامه های مورخ ۲۴ اوت، ۸ و ۱۱ اکتبر ۲۰۲۳ نماینده رژیم اسرائیل خطاب به دبیر کل و رئیس شورای امنیت را قاطعانه رد کنم. بدیهی است که رژیم اسراییل با طرح این اتهامات بی اساس سعی در توجیه و کتمان اعمال جنایتکارانه و جنایات خود علیه مردم فلسطین در فلسطین اشغالی و همچنین نقض مداوم قطعنامه های ۱۵۵۹ و ۱۷۰۱ شورای امنیت دارد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز