تهران ۱۷.۷۹° كمينه ۱۷.۶۲°  بیشینه ۱۷.۹۹°
۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۸

انهدام باند جاعلان حرفه‌ای اسناد و مهر مقامات قضایی با ورود سربازان گمنام امام زمان

انهدام باند جاعلان حرفه‌ای اسناد و مهر مقامات قضایی و ادارات دولتی با ورود سربازان گمنام امام زمان (عج) در مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائيه
کد خبر: ۷۲۶۸۸

به گزارش معاصر در پی شکایت واصله از شهروندان مبنی بر جعل اسناد دولتی و رسمی، امضا و مهر مقامات قضایی، مهر و علامت ادارات مهم دولتی و قضایی به دلیل حساسیت و پیچیدگی موضوع، طی هماهنگی با مراجع ذیربط و پس از اخذ استعلامات لازم، بررسی پرونده در دستور کار سربازان گمنام امام زمان (عج) در مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائيه قرار گرفت.

طی یک دوره اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات اولیه یکی از متهمین باند جعل حرفه‌ای دستگیر شد که پس از  اقدامات آزمایشگاهی، فنی و اطلاعاتی پیچیده توسط سربازان گمنام حفاظت و اطلاعات قوه قضائيه، متهم اصلی نیز شناسایی شد.

مامورین حفاظت و اطلاعات قوه قضائيه در مرحله دوم عملیاتی با اقدام فنی و از پیش هماهنگ شده موفق به کشف مخفیگاه اصلی متهم شده و همزمان متهم را در محل وقوع جرم و همراه با انبوهی از اسناد و مدارک جعلی و تجهیزات مدرن جعل دستگیر نمودند. از متهم تعداد قابل ملاحظه ای مهر، علامت، اوراق جعلی ادارات و اسناد و مدارک خام و جعلی کشف و ضبط شد.

متهمین با استفاده از اسناد جعلی موفق به انعقاد فقره‌های متعددی از قرارداد در مناطق شمالی شهر تهران از جمله ولنجک و زعفرانیه تهران با اشخاص شده بودند که میزان تعهدات صورت گرفته در یک شکایت در منطقه یک تهران رقمی بالغ بر ۱۶۷ میلیارد تومان برآورد شد.

شایان ذکر است؛ کارشناسان حفاظت و اطلاعات قوه قضائيه همچنان در حال انجام تحقیقات فنی جهت شناسایی سایر عوامل، مرتبطین و ابعاد دیگر وقوع جرم هستند.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز