تهران ۱۲.۷۹° كمينه ۷.۷۹°  بیشینه ۱۲.۹۹°
۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۹

تکمیل شدن راه‌های شرق هرمزگان به ساحل

تسریع در تکمیل راه‌های دسترسی شرق هرمزگان به ساحل در دستور کار قرار دارد.
کد خبر: ۷۲۷۰۲

به گزارش معاصر، خداداد مقبلی امروز (بیست و هفتم آبان‌ماه)، در حاشیه بازدید از راه‌های روستایی در دست ساخت شهرستان‌های شرق استان هرمزگان و شهرستان‌های جاسک و بشاگرد، افزود: ساخت و تکمیل راه‌های دسترسی به ساحل در شرق هرمزگان از محل اعتبارات توسعه سواحل مکران تامین اعتبار شده است.

وی در بازدید از محور اصلی ساحلی جاسک به کنارک و همچنین پروژه‌های در حال اجرای اتصال محور اصلی در بخش لیردف و گابریک که نقش اقتصادی درحوزه اشتغال صید و صیادی روستاییان منطقه دارد، بیان کرد: از آنجا که شغل بیشتر روستاییان سواحل شهرستان جاسک صیادی است و امرار معاش آن‌ها از طریق دریا انجام می‌شود، تسریع در تکمیل راه‌های دسترسی به ساحل می‌تواند رفع مشکلات زیادی درحمل و نقل صیادان باشد که بر این موضوع تاکید می‌شود.

معاون ساخت و نگهداری راه‌های فرعی و روستایی سازمان حمل و نقل جاده‌ای کشور در ادامه بازدید از مسیر فرعی ارتباطی جاسک - جکدان تشریح کرد: این مسیر بخشی از مسیر ارتباطی بین شهرستان‌های جاسک و بشاگرد و همچنین شهرستان قلعه‌گنج در استان کرمان است و انجام مستمر عملیات بهسازی، نگهداری و ایمن‌سازی به موقع می‌تواند تردد ایمنی را برای ترددکنندگان در این مسیر فراهم کند.

وی همچنین از راه‌های ارتباطی در حال احداث در شهرستان بشاگرد که در سال‌های قبل و سال‌جاری از محل اعتبارات محرومیت‌زدایی و همچنین اعتبارات سواحل مکران تامین اعتبار شده بود نیز بازدید کرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: ۲ پروژه بسیار مهم در شهرستان بشاگرد از ردیف توسعه سواحل مکران در دست اقدام است که اجرای کامل این پروژه‌ها در آینده تاثیر قابل توجهی بر توسعه شرق هرمزگان خواهد داشت، ضمن این که مسیر قابل دسترسی مناسبی بین شرق استان هرمزگان و غرب استان سیستان و بلوچستان در چرخه عبور و مرور قرار خواهد گرفت.

مقبلی در ادامه سفر همچنین از پروژه‌های جنوب کرمان بازدید و نکات اجرایی بخشی از پروژه‌ها را مورد تاکید قرار داد.

انتهای پیام
منبع: ایسنا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز