تهران ۳۶.۷۳° كمينه ۳۶.۵۱°  بیشینه ۳۷.۷۹°
۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۵

جولان آیفون ممنوعه در بازار موبایل

آیفون ۱۴ و ۱۵ در رنگ‌ها و نسخه‌های مختلف مثل نقل‌ونبات در بازار پیدا می‌شود و آنطور که پیداست، فعلا از برخورد و جمع‌آوری مدل‌های ممنوعه خبری نیست
کد خبر: ۷۲۸۳۴
به گزارش معاصر، فروش آیفون ۱۴ و ۱۵ با وجود منع قانونی کماکان ادامه دارد. ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز روز چهارم مهرماه امسال در قالب بخشنامه‌ای با قید آنی و مهم، دستور برخورد با عرضه آیفون ۱۴ و ۱۵ را صادر کرد تا به محصولات جدید اپل رسما برچسب کالای قاچاق زده شود. با این حال نگاهی گذرا به موبایل‌فروشی‌ها کافی است تا متوجه شویم آیفون ۱۴ و ۱۵ در رنگ‌ها و نسخه‌های مختلف مثل نقل‌ونبات در بازار پیدا می‌شود و آنطور که پیداست، فعلا از برخورد و جمع‌آوری مدل‌های ممنوعه هم خبری نیست. فروشنده‌ها کف قیمت آیفون ۱۴ را حدود ۳۷ میلیون گذاشته‌اند و بابت آیفون ۱۵ حداقل ۴۰ میلیون دریافت می‌کنند.

آیفون ۱۴؛ حداقل ۳۷ میلیون

آیفون ۱۴ به‌وفور در بازار موجود است و فعلا دست‌کم ۳۷ میلیون تومان قیمت دارد. این پول را فروشنده‌های موبایل بابت آیفون ۱۴ نسخه ۱۲۸ گیگ با پارت‌نامبر CH دریافت می‌کنند که قابلیت برقراری تماس Face Time ندارد و نسبت به نسخه‌های آیفون ۱۴ با پارت‌نامبر سنگاپور و ژاپن و آمریکا ارزان‌تر است.

آیفون ۱۴ پرو مکس که گران‌ترین نسخه از گوشی‌های سری ۱۴ اپل است و حدود هزار و ۱۰۰ دلار ارزش دارد، در موبایل‌فروشی‌های پاساژ علاءالدین و چارسو با ۲۵۶ گیگ فضای ذخیره‌سازی حول‌وحوش ۶۵ میلیون فروخته می‌شود.

قیمت آیفون ۱۴ پرو مکس نسخه ۲۵۶ گیگ با پارت‌نامبر ZAA یعنی همان نسخه‌ای که قابلیت پشتیبانی همزمان از دو سیمکارت را دارد، در یکی از موبایل‌فروشی‌های مرکز شهر ۶۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان درنظر گرفته شده و فروشنده دیگری برای همین نسخه از آیفون ۱۴ پرو مکس ۲۵۶ گیگ دقیقا ۶۵ میلیون تومان قیمت گذاشته است.

خرید آیفون ۱۴ پرو هم کار سختی نیست. یکی از فروشگاه‌های اینترنتی معروف تهران در تبلیغاتش اعلام کرده گوشی آیفون ۱۴ پرو نسخه ۲۵۶ گیگ موجود است و امکان سفارش رنگ‌ها و ظرفیت‌های بالاتر هم وجود دارد. همین فروشگاه قیمت آیفون ۱۴ پرو ۲۵۶ گیگ را نزدیک ۴۳ میلیون تعیین کرده و مدعی است ظرف پنج تا ۱۵ روز گوشی را در منزل یا هر آدرس دلخواه دیگری تحویل می‌دهد.

آیفون ۱۴ پلاس، اما از پاییز پارسال دیگر تولید نشد و الان هم پیدا کردن این نسخه از گوشی‌های سری ۱۴ اپل کار راحتی نیست.

آیفون ۱۵؛ حداقل ۴۰ میلیون

قیمت آیفون ۱۵ پرو مکس توسط اپل مثل آیفون ۱۴ پرو مکس حدود هزار و ۱۰۰ دلار یعنی به‌پول خودمان چیزی نزدیک ۵۶ میلیون تومان تعیین شد، اما الان ارزان‌ترین نسخه آیفون ۱۵ پرو مکس که ۲۵۶ گیگ فضای ذخیره‌سازی دارد، حول‌وحوش ۶۵ میلیون به‌فروش می‌رسد.

قیمت آیفون ۱۵ پرو مکس نسخه ۲۵۶ گیگ در یکی از موبایل‌فروشی‌های آنلاین تهران که ادعا می‌کند دارای نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره از وزارت صنعت و معدن و تجارت است و محصول را در منزل تحویل می‌دهد، ۶۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام شده و خریدار می‌تواند هزینه را موقع تحویل موبایل حساب کند.

آیفون ۱۵ پرو مکس یک ترابایت البته بیشتر از این حرف‌ها قیمت دارد. مثلا قیمت آیفون ۱۵ پرو مکس نسخه یک ترابایت با پارت‌نامبر ZAA حدود ۹۴ میلیون تومان است و اگر روی نسخه ۵۱۲ گیگ همین مدل دست بگذارید ۸۲ میلیون تومان از شما دریافت می‌کنند.

آیفون ۱۵ معمولی هم ۷۹۹ دلار ارزش دارد، باید نهایتا حدود ۴۰ میلیون تومان فروخته شود. در یکی از آنلاین‌شاپ‌ها شهر‌های مرزی قیمت آیفون ۱۵ نسخه ۱۲۸ گیگ نات‌اکتیو با پارت‌نامبر CHA نزدیک ۴۰ میلیون است.

آیفون ۱۵ پرو در خیلی از آیتم‌ها مثل دوربین عملکردی درحدواندازه آیفون ۱۵ پرو مکس دارد و این یکی هم در بازار پیدا می‌شود. کف قیمت آیفون ۱۵ پرو از مرز ۶۰ میلیون شروع می‌شود و با این پول می‌شود روی آیفون ۱۵ پرو نسخه ۲۵۶ گیگ دست گذاشت. وگرنه خرید آیفون ۱۵ پرو نسخه ۵۱۲ گیگ که این یکی هم با قدرت در بازار حضور دارد، می‌تواند نزدیک ۸۰ میلیون خرج داشته باشد.

آیفون ۱۵ پلاس هم سرنوشتی مثل آیفون ۱۴ پلاس داشته و ردپایی از آن‌ها در مغازه‌های موبایل‌فروشی و فروشگاه‌های آنلاین دیده نمی‌شود.

قیمت آیفون‌ ممنوعه در بازار

 

مدل

فضای ذخیره‌سازی

قیمت

آیفو

ن 14

128 گیگ

37 میلیون تومان

آیفون 14 پرو

256 گیگ

43 میلیون تومان

آیفون 14 پرو مکس

256 گیگ

65 میلیون تومان

آیفون 15

128 گیگ

40 میلیون تومان

آیفون 15 پرو

256 گیگ

60 میلیون

آیفون 15 پرو مکس

256 گیگ

65 میلیون تومان

 

 

انتهای پیام
منبع: Array
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز