° كمينه °  بیشینه °
۲۷ آذر ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۷
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی:

در هر ۱۰ دقیقه ۱۵۰ جایگاه فعال می‌شود

جلیل سالاری امروز (دوشنبه، ۲۷ آذرماه) گفت: در تلاشیم از امشب به‌تدریج عرضه سوخت در همه جایگاه‌ها از طریق کارت سوخت انجام شود.
کد خبر: ۷۳۵۹۲

به گزارش معاصر، جلیل سالاری امروز (دوشنبه، ۲۷ آذرماه) با بیان اینکه در جایگاه ۱۰۸ سوخت‌رسانی از طریق کارت هوشمند سوخت و با قیمت‌های اول و دوم انجام می‌شود، گفت: در تلاشیم از امشب به‌تدریج عرضه سوخت در همه جایگاه‌ها از طریق کارت سوخت انجام شود.

وی با اشاره به اینکه در کشور ۴ هزار و ۲۰۰ جایگاه عرضه سوخت وجود دارد، افزود: تاکنون ۲ هزار و ۴۵۰ (۱۵ و ۳۰ دقیقه بعدازظهر) جایگاه فعال شده است و به تدریج دیگر جایگاه‌ها نیز فعال می‌شوند.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: توانستیم در همان ابتدای آغاز اختلال با همکاری بخش‌های امنیتی، بخشی از مجاری عرضه در سامانه هوشمند سوخت را که به سمت غیرفعال شدن می‌رفت را فعال نگه داریم، همه جایگاه‌های عرضه سوخت با تهدید اختلال سوخت‌رسانی هوشمند روبه‌رو شدند اما حدود ۶۰ درصد دچار اختلال شدند.

سالاری اظهار کرد: سوخت‌رسانی هوشمند در یک جایگاه به‌صورت پایلوت آزمایش شده است و با همکاری سازمان پدافند غیرعامل دستورعمل موردنظر را به دیکر مناطق ابلاغ می‌کنیم تا همه جایگاه‌ها به‌سمت استفاده از کارت سوخت بروند.

وی افزود: حوالی ساعت ۹ صبح امروز سامانه عرضه هوشمند دچار اختلال شد که همکاران ما سریع دست به کار شدند و ارتباط را قطع کردند و با تشکیل گروه‌های عملیاتی، مجموعه پدافند غیرعامل و کارگروه‌های فنی و گروه‌های پدافندی در همه مناطق فعال شدند و با برگزاری نشست آنلاین کارگروه ستاد مدیریت بحران، دستورعمل به همه مناطق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و جایگاه‌های عرضه ابلاغ شد و مشابه اتفاقی که طی دو سال گذشته رخ داد، اقدام‌های مناسب را انجام دادند.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: با همکاری همه جایگاه‌های عرضه سوخت و مردم و تجربه‌ گذشته، طی صدور ابلاغیه‌ای به مجاری عرضه در یک بازه زمانی کوتاه از اختلال بیشتر جلوگیری شد.

سالاری افزود: بخشی از جایگاه‌های عرضه به طور کامل فعال نیستند و بخشی نیز به‌طور کامل متوقف شدند که البته همکاران من به‌صورت لحظه‌ای در حال تلاش هستند به‌طوری که در یک بازه ۱۰ دقیقه‌ای حدود ۱۵۰ جایگاه فعال می‌شود.

وی با بیان این که تا ساعات آینده همه جایگاه‌ها به‌صورت دستی فعال می‌شوند، ضمن آنکه گروهی از همکارانم در حال تلاش برای امکان استفاده از کارت سوخت هوشمند برای سوختگیری هم‌وطنان هستند.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تأکید بر اینکه بررسی محیط‌های مجازی آلوده در حال بررسی هستند تا این آلودگی به دیگر بخش‌ها سرایت نکند، در این زمینه نشست‌های پدافندی و کارگروه‌های مدیریت بحران تشکیل شده است.

سالاری تصریح کرد: اگر شرایط فراهم و اقدام‌های یاد شده شکل گیرد تا پایان امروز و فردا سوخت رسانی در جایگاه‌های سوخت به روال عادی باز می‌گردد.

انتهای پیام
منبع: Array
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز