° كمينه °  بیشینه °
۲۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۳
زاکانی درحاشیه جلسه هیئت دولت

سگ‌گردانی باید با ضابطه انجام شود

سگ‌گردانی باید با ضابطه انجام شود
شهردار تهران گفت: سگ‌کردانی در شهر کار بسیار اشتباه و غیرقانونی است مراجع قانونی باید حتما ورود کنند و فرهنگش را به نحوی تغییر دهند که اگر کسی خواست سگ‌گردانی کند، با ضوابط این کار را انجام دهد.
کد خبر: ۷۳۶۳۱

به گزارش معاصر، علیرضا زاکانی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، گفت: سگ‌گردانی در شهر کار بسیار اشتباه و غیرقانونی است به خصوص که بدون مقدمات و قاعده و قانونمندی و رعایت شرایط در حال انجام است، مراجع قانونی باید حتما ورود کنند و فرهنگش را به نحوی تغییر دهند که اگر کسی خواست سگ‌کردانی کند، با ضوابط این کار را انجام دهد.

وی شهرداری تهران را متولی ساماندهی سگ‌های وحشی و هار و بی صاحب دانست.

زاکانی با اعلام این‌که ۱۶ هزار ساختمان ناامین در تهران وجود دارد، گفت: این ساختمان‌ها در دستورکار قرار گرفتند و گزارش بیش از ۲۰۰۰ ساختمان پایش و به ۹ دستگاه مسوول ارسال شد تا ایمن‌سازی این ساختمان‌ها از طریق ایمن‌سازی و بازسازی انجام شود.

شهردار تهران در پاسخ به پرسش ایسنا درباره سرنوشت توسعه ناوگان شرکت اتوبوسرانی شهر تهران، گفت: از ابتدای دولت و انتخاب بنده به عنوان شهردار۱۸۶۰ اتوبوس را تحویل گرفتم که کمتر از ۱۰۰۰ اتوبوس در خطوط اتوبوسرانی فعال بود اما الان ۲۰۵۰ اتوبوس در خطوط اتوبوسرانی فعال هستند.

وی تعداد اتوبوس‌های سازمان اتوبوسرانی را بیش از ۳۰۰۰ دستگاه اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۲۵۰۰ اتوبوس از چهار شرکت داخلی خریداری شده است. از این تعداد ۵۰۰ اتوبوس برقی است. پروژه خریداری کردن ۲۱۹۴ دستگاه اتوبوس خارجی را هم در دستور کار داریم.

زاکانی واردات ۷۹۱ واگن مترو و برقی کردن ۱۰ هزار دستگاه ون‌ها، ۲۵ هزار تاکسی و ۱۰۰ هزار موتورسیکلت تا پایان سال ۱۴۰۳ را موجب رسیدن ناوگان حمل و نقل اتوبوسرانی، تاکسی‌رانی و متروی شهر تهران به نقطه بی‌نظیر و رفع بخش زیادی از مشکلات مردم شهر دانست.

شهردار تهران ادامه داد: با به ثمر رسیدن داخلی‌سازی ساخت واگن‌های مترو، واگن‌های شرکت متروی تهران به دو برابر افزایش می‌یابد. در آینده نزدیک مدل حمل و نقل تهران در آینده نزدیک شکل جدیدتری پیدا می‌کند که بی‌سابقه است.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز