تهران ۳۶.۷۳° كمينه ۳۶.۵۱°  بیشینه ۳۷.۷۹°
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۷
احتمال تکرار سیل وجود دارد

افزایش شمار جانباختگان سیل مشهد به ۷ نفر

افزایش شمار جانباختگان سیل مشهد به ۷ نفر
سرپرست مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی از افزایش شمار جانباختگان سیل دیروز، چهارشنبه در این استان به هفت نفر خبرداد.
کد خبر: ۷۶۶۸۴

به گزارش معاصر، سرپرست مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی با اعلام خبر افزایش شمار جانباختگان در سیل دیروز گفت:از این تعداد پنج نفر مربوط به مشهد و ۲ نفر نیز از روستاهای فریمان هستند.

سیدرضا عباسی نیشابوری افزود: تلاش برای امدادرسانی و مشخص شدن وضعیت مفقودان همچنان ادامه دارد.

فرماندار مشهد نیز اظهار داشت: علاوه بر پنج فوتی سیل دیروز در مشهد یک نفر نیز در روستای “سرغایه” مشهد نیز مفقود است.

محسن داوری افزود: ۱۵۰ خانواده سیل زده در مشهد اسکان یافته اند و حدود ۳۰۰ نفر نیز به صورت انفرادی در مناطق شهری و روستایی به ویژه در روستای سلطان آباد بخش احمدآباد اسکان داده شده اند.

وی، وضعیت روستاهای بخش مرکزی را مناسب ارزیابی کرد و گفت: سیلاب مشکلات و خساراتی در جاده میامی و در روستای “چنارک” بخش رضویه ایجاد کرده و هم اکنون خدمت رسانی به این منطقه ادامه دارد.

هشدار برای وقوع دوباره سیل

بر همین اساس کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی  نسبت به وقوع دوباره سیل هشدار داد و گفت: در ادامه فعالیت سامانه بارش زا در سطح استان همچنان انتظار می‌رود این سامانه به طور متناوب تقویت و باعث افزایش تکرار سیل در مشهد شود.

آذر رضایی‌پور افزود: همچنین آبگرفتگی، ایجاد رواناب و سیلابی شدن مسیل ها و اختلال در سیستم حمل و نقل استان خراسان رضوی تا اوایل روز دوشنبه هفته آینده رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: بر همین اساس توصیه می شود تا مردم از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها، صعود به ارتفاعات، عملیات کوهنوروی و ورود به مناطق ییلاقی و گردشگری استان و سفرهای غیر ضروری خودداری کنند تا دچار تلفات جانی و خسارت مالی نشوند.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز