تهران ۳۳.۸۵° كمينه ۳۳.۷۳°  بیشینه ۳۶.۷۹°
۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۸
محسن اسلامی:

تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری کلید خورد

تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری کلید خورد
سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از زمان اعلام اسامی آنان توسط وزارت کشور آغاز شد و ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رأی خاتمه می‌یابد.
کد خبر: ۷۷۱۴۵

به گزارش معاصر به نقل از ایرنا، «محسن اسلامی» با اشاره به انتشار اسامی نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، گفت: براساس ماده ۵۷ شورای نگهبان، صلاحیت داوطلبان را رسیدگی کرد و یک نسخه از صورت جلسه خود را برای وزارت کشور ارسال کرد. ما هم بلافاصله بعد از دریافت اعلام شورای نگهبان، اسامی را اعلام کردیم.

وی افزود: بر اساس جدول زمانبندی بنا بود اسامی ۲۱ خرداد از شورای نگهبان دریافت شود و ستاد انتخابات کشور نیز روز ۲۲ خرداد نتایج را اعلام کند و تبلیغات هم ۲۳ خرداد اعلام شود. اما با توجه به ماده ۶۶ قانون انتخابات ریاست جمهوری، فعالیت‌های تبلیغاتی و انتخاباتی نامزدها از زمان اعلام اسامی آنان توسط وزارت کشور آغاز و تا ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رأی خاتمه می‌یابد. به همین جهت الان ۶ نامزدی که اسامی آنان اعلام شده است، می‌توانند تبلیغات خود را آغاز کنند و تا ۸ صبح روز ۷ خرداد برای این امر فرصت دارند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور یادآور شد: بنابراین، ۲ روز به فرصت تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم در جدول زمانبندی اضافه شد. این وقت به تبیین برنامه‌های نامزدها کمک می‌کند.

اسلامی با اشاره به برگزاری کمیسیون مرکزی کمیسیون بررسی تبلیغات گفت: برنامه‌ریزی انجام شد تا نامزدها بتوانند در صداوسیما برنامه‌های متنوع داشته باشند که حتما اعلام خواهد شد. باید ببینیم که از چه زمانی رؤسای ستاد نامزدها و نمایندگان آنها حضور پیدا می‌کنند. بنا شد یک جلسه مشترکی بین کمیسیون بررسی تبلیغات و مجموعه نامزدها یا نمایندگان آنها صورت بگیرد تا جدول کار مشترکی بین صداوسیما و نامزدها تبیین شود.

دبیر ستاد انتخابات کشور خاطرنشان کرد: ساعت ۸ امشب جلسه هیأت اجرایی مرکزی انتخابات به ریاست وزیر کشور و پس از جلسه سران قوا برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، وزارت کشور اسامی داوطلبان احرازصلاحیت‌شده انتخابات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کرد و بر این اساس آقایان مصطفی پورمحمدی، سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف، علیرضا زاکانی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی و مسعود پزشکیان در ریاست‌جمهوریِ چهاردهم به رقابت خواهند پرداخت.

مرحله بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات از ۱۵ خرداد در شورای نگهبان آغاز شد و بررسی‌ها تا مهلت پنج‌روزه اول به پایان نرسید و آن شورا طبق قانون، از بخشی از مهلت ‌پنج‌روزه دوم نیز استفاده کرد.

با اعلام ستاد انتخابات کشور طبق قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، از امروز الی ۶ تیرماه ۱۴۰۳ بازه تبلیغات برای نامزدها در نظر گرفته شده است و ۷ تیرماه منع تبلیغاتی خواهد بود.

انتهای پیام
منبع: ایرنا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز