تهران ° كمينه °  بیشینه °
۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۲:۵۹
رئیس ستادکل نیروهای مسلح

تاکید رئیس ستادکل نیروهای مسلح بر ساماندهی اتباع بیگانه و انسداد مرزها

تاکید رئیس ستادکل نیروهای مسلح بر ساماندهی اتباع بیگانه و انسداد مرزها
رئیس ستادکل نیروهای مسلح با تاکید بر ساماندهی اتباع بیگانه، کنترل و انسداد مرزها، جلوگیری از قاچاق کالا، ارز، موادمخدر، سلاح و مهمات و ... گفت: مسئولیت سنگینی بر عهده فراجاست
کد خبر: ۷۷۲۱۰

به گزارش گروه سیاسی معاصر؛ سرلشکر محمد باقری در بیست و هفتمین همایش سراسری فرماندهان، معاونان، رؤسا و مدیران فراجا که در ستاد فرماندهی انتظامی برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور شهید و همراهانش و شهدای عرصه نظم و امنیت که جان پاک خود را برای آرامش و پیشبرد اهداف نظام مقدس اسلامی فدا کرده‌اند، گفت: امیدوارم با لطف و عنایت پروردگار متعال، هدایت رهبری و بصیرت مردم عزیز ان‌شاءالله جایگزینی شایسته برای رئیس جمهور شهید انتخاب شود.

 

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ضمن تقدیر از زحمات همه در مجموعه انتظامی و به خصوص سردار رادان، گفت: مجموعه فراجا به لحاظ حجم و تنوع ماموریت‌ها با هیچ سازمانی در نیروهای مسلح و حتی کشور قابل مقایسه نیست؛ کاری استثنایی و حساس که بر دوش فرماندهی انتظامی است.

 

دشمنان همواره در صددند تا با ایجاد فتنه، کشور را به آشوب بکشند

 

وی با تشریح برخی اقدامات ارزنده فراجا طی سال‌های گذشته تاکید کرد: دشمنان همواره در صددند تا با ایجاد فتنه، کشور را به آشوب بکشند، اما بحمدالله با تلاش شبانه‌روزی شما عزیزان، کشور در همه مناسبت‌ها و مراسم در آرامش و امنیت بوده و توطئه‌های دشمن خنثی شده است.

 

باقری با بیان این که هر روز که می‌گذرد فراجا نسبت به قبل توانمندتر و پربنیه‌تر در عرصه‌های مختلف ظاهر می‌شود، گفت: امنیت مثال‌زدنی مراسم 22 بهمن سال گذشته، مراسم تشییع شهدای خدمت، مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) موید این مطلب است، به طوری که مقام معظم رهبری هم با اشاره به امنیت بی‌نظیر این مراسم و تلاش فراجا اشاره داشته و از شما قدردانی کردند.

 

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به اتفاقات اخیر از جمله همزمانی حادثه تلخ بالگرد رئیس جمهور و نیز آغاز به کار مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان در این شرایط مترصد ایجاد هرج و مرج و ناامنی بودند، اما با هوشیاری و تلاش مجموعه انتظامی کشور و سایر نهادهای امنیتی و دفاعی، همچنین مشارکت میلیونی مردم در صحنه، امور کشور در آرامش و امنیت انجام شده است.

 

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری پیش رو گفت: امنیت رکن اساسی انتخابات به شمار می‌رود و برگزاری انتخابات پرشور در سلامت و دقت مستلزم همین امنیت است که با محوریت شما عزیزان در فراجا با پیش‌بینی‌های لازم انجام خواهد شد.

 

باقری با اشاره به وضعیت خاورمیانه نیز گفت: رویکرد قابل توجه فراجا در این زمینه افزایش تعامل با کشورهای دیگر به ویژه همسایگان است که ارتقاء دیپلماسی پلیس قطعا می‌تواند به امنیت منطقه و مرزها کمک شایانی کند.

 

صهیونیست‌ها شکست‌های متعدد و پی‌درپی را در چند وقت اخیر تجربه کردند

 

رئیس ستادکل نیروهای مسلح به عملیات طوفان‌الاقصی، حوادث غزه و عملیات وعده صادق اشاره داشت و گفت: صهیونیست‌ها شکست‌های متعدد و پی‌درپی را در این چند وقت اخیر تجربه کرده‌اند و کابینه آن‌ها دچار بهم ریختگی شده و برای پوشاندن نقص‌های خود به دنبال ایجاد آشوب و ناامنی، ناامیدی و بحران آفرینی در کشورمان هستند، اما عاقبت ناچار به پذیرش شکست قطعی خواهند شد.

 

وی افزود: این همایش فرصتی است مناسب تا با بررسی طرح‌های امنیتی و انتظامی، تلاشمان را برای ارتقاء سطوح امنیتی افزایش دهیم.

 

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به اجرای طرح نور گفت: بیش از 30 ارگان در موضوع عفاف و حجاب مسئولیت دارند و کاملا محرز است که هر دستگاه تا چه میزان به انجام وظایف خود اهتمام داشته‌اند،  اما در این میان می بینیم که سرریز همه کاستی ها را انتظامی بر دوش می‌کشد. فراجا توانست با حداقل حواشی در فضایِ تعامل و همکاری پلیس و مردم، طرح نور را اجرا کند.

 

باقری با بیان این که فراجا سازمانی عظیم با ماموریت‌های گسترده و متنوع است، گفت: انجام این ماموریت‌ها مستلزم این است که فراجا از ساختاری مستحکم و بنیه‌ای قوی برخوردار باشد که مهم‌ترین مولفه در این خصوص، سرمایه نیروی انسانی است. موضوعاتی نظیر جذب، آموزش، مهارت افزایی، بصیرت و معنویت، تربیت و تعالی فرماندهان، منزلت و جایگاه کارکنان و سلامت اداری از جمله مواردی هستند که حاکی از مسئولیت سنگین شماست.

 

وی با اشاره به این که شاهد تلاش های فرمانده کل انتظامی در خصوص مسائل معیشتی کارکنان هستم، گفت: پشتیبانی و حمایت از کارکنان به عنوان مهم‌ترین سرمایه‌های سازمانی از اولویت‌های فراجا بوده و ما هم تمام تلاش‌مان را در این زمینه خواهیم داشت.

 

باقری در ادامه گفت: با توجه به ظهور فناوری‌های جدید و استفاده از آنها در فضای مجرمانه، برقراری امنیت مستلزم عملکردی هوشمندانه و تسلط بر فناوری‌های نوین است و در این امر آینده پژوهی اهمیت بسزایی دارد و فراجا باید با استفاده از ظرفیت های اشراف اطلاعاتی با پیش‌بینی حوادث و رویدادهای آینده، نقشه راه را ترسیم و با اقدامات پیش دستانه خود را برای شرایط پیش رو آماده سازد.

 

رئیس ستادکل نیروهای مسلح بر معنویت در ساختار درونی تاکید کرد و گفت: یک سازمان پاک و درست قطعا در جذب سرمایه‌های اجتماعی موفق خواهد بود و سرمایه اجتماعی یعنی مشارکت مردم با پلیس در راستای ارتقاء امنیت.

 

وی با یادآوری ماموریت های خاص فراجا در کنار سایر ماموریت های گسترده به کنگره عظیم اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: توفیق خدمتگزاری به زائران برای شما عزیزان سعادت و افتخاری است که هرساله نسبت به سال قبل موفق تر عمل می‌کنید.

 

تاکید باقری بر ساماندهی اتباع بیگانه، کنترل و انسداد مرزها

 

باقری با تاکید بر ساماندهی اتباع بیگانه، کنترل و انسداد مرزها، جلوگیری از قاچاق کالا، ارز، موادمخدر، سلاح و مهمات و ... گفت: مسئولیت سنگینی بر عهده فراجاست و بحمداله بودجه انسداد مرزی در حال تامین است و بخشی نیز در اختیار قرار گرفته که امیدواریم توفیقات بیشتری در حوزه امنیت مرزی داشته باشیم.

 

وی با بیان این که احساس امنیت مستلزم اجرای طرح‌های مرتبط و اقداماتی نظیر مبارزه با قاچاق موادمخدر، سرقت و مقابله با اراذل و اوباش است، گفت: فراجا باید در این خصوص با جدیت و سختگیرانه وارد عمل شود.

 

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به تحول کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها نیز گفت: اقدامات خوبی در خصوص تحول کلانتری و پاسگاه‌ها و رساندن آنها به تراز مطلوب انجام شده که باید به سرعت ادامه پیدا کند.

 

وی در ادامه گفت: روی دیگر پلیس خوش رفتاری و رأفت با مردم است که در کنار اقتدار می‌تواند پلیسی در تراز انقلاب اسلامی را در ذهن افراد جامعه ترسیم کند.

 

باقری با اشاره به فعالیت قرارگاه مبارزه سرقت و اقدامات درخور توجه آن که منجر به کاهش سرقت و افزایش کشفیات شده گفت: در حوزه مفاسد اقتصادی فراجا باید به گونه‌ای عمل کند که مردم حضور پلیس را در این عرصه احساس  کنند.

 

وی در پایان ضمن قدردانی از تلاش های فراجا و همچنین خانواده های صبور آنها و آرزوی توفیق روز افزون برای این مجموعه گفت: باید همگی بگونه‌ای عمل کنیم که منجر به رضایت مردم، رهبری و پروردگار متعال شود.

 

بر اساس اعلام پلیس، در این همایش سردار محمد قنبری، رئیس پلیس آگاهی، سردار محمود محمودزاده، معاون طرح، برنامه و بودجه، سردار محمدکاظم تقوی، فرمانده انتظامی خراسان رضوی، سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، سردار رهام بخش حبیبی، فرمانده انتظامی استان فارس، سردار علی عظیمی، جانشین فرمانده یگان‌های ویژه و سردار جلال ستاره، جانشین فرمانده مرزبانی فراجا به عنوان مدیران نمونه سال 1402 با اهداء لوح توسط رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز