تهران ° كمينه °  بیشینه °
۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۱
با حضور مخبر انجام شد

آغاز بهره‌برداری از بزرگترین پروژه مدرن بازچرخانی آب در مشهد

آغاز بهره‌برداری از بزرگترین پروژه مدرن بازچرخانی آب در مشهد
بزرگترین پروژه مدرن بازچرخانی آب با حضور سرپرست ریاست جمهوری در مشهد به بهره‌برداری رسید.
کد خبر: ۷۷۲۳۱

به گزارش معاصر، محمد مخبر امروز پنجشنبه ۲۴ خرداد در مراسم بهره‌برداری از بزرگترین پروژه مدرن بازچرخانی آب در مشهد، اظهار کرد: بزرگترین پروژه مدرن بازچرخانی آب در مشهد شامل تصفیه خانه پساب برای تامین آب کشاورزی در دشت مشهد و سیستم جمع آوری و انتقال آب به این شهر است.

وی افزود: امروز ۱۰۹ پروژه به ارزش بیش از ۱۴۲ همت در خراسان رضوی افتتاح و اجرا می‌شود.

همچنین وزیر نیرو در مراسم بهره‌برداری از تصفیه‌خانه پرکندآباد ۲ گفت: امروز با شروع رسمی آغاز عملیات اجرایی ۳ تصفیه‌خانه جدید فاضلاب با مجموع ظرفیت ۱۶۵ هزار متر مکعب در شبانه روز ظرفیت تصفیه خانه‌های مشهد دو برابر می‌شود.

علی‌اکبر محرابیان اظهار کرد: این سه تصفیه‌خانه با ارزش بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال عملیات اجرایی آن شروع شد و با تکمیل و بهره‌برداری از این تصفیه خانه‌ها، معادل عملکرد بیش از ۳۰ سال گذشته در این حوزه در مشهد کار خواهد شد که جای تشکر از همت دولت و استانداری در خراسان رضوی دارد.

وزیر نیرو ادامه داد: ظرفیت تصفیه خانه‌های فاضلاب در مشهد به دو برابر افزایش پیدا خواهد کرد و عملا ظرفیت تصفیه‌خانه‌ها منطبق بر نیاز فعلی خواهد شد.

وی اضافه کرد: امروز تعداد ۱۴ پروژه آبرسانی روستایی و ۴۶ کیلومتر شبکه فاضلاب در حاشیه شهر مشهد با ارزش بیش‌ از ۳۰۰۰ میلیارد ریال نیز بهره‌برداری رسمی شد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز