تهران ۲۹.۸۴° كمينه ۲۹.۸۴°  بیشینه ۲۹.۹۹°
۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۰۴:۳۰
محمد مهدی اسماعیلی خبر داد

پخش سخنرانی سید حسن نصرالله در مراسم چهلمین روز شهادت آیت الله رئیسی و همراهانش

پخش سخنرانی سید حسن نصرالله در مراسم چهلمین روز شهادت آیت الله رئیسی و همراهانش
رئیس ستاد بزرگداشت اربعین شهدای پرواز اردیبهشت از پخش سخنرانی سید حسن نصرالله در مراسم چهلمین روز شهادت آیت الله رئیسی و همراهانش خبر داد .
کد خبر: ۷۷۴۳۵

به گزارش معاصر، محمد مهدی اسماعیلی در نشستی خبری ، اظهار کرد: ما در میان ناباوری، سوگ، غم و اندوه به اربعین این شهدای عزیز نزدیک می شویم و مردم در فقدان رئیس جمهوری پرکار، باکفایت، جامع الاطراف و همکاران ایشان در سوگ هستند.

وی ادامه داد: از ابتدای اعلام خبر سانحه برای بالگرد رئیس جمهور و همه برنامه های تشییع و تجلیل از این شهدا، آنچه بیش از ههم محسوس است، میدان داری مردم عزیز است. خداوند این محبت را به واسطه اخلاص و خدمت گذاری این خادمان ملت در جان همه مردم قرار داده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: بنای ما این است که در مراسم های اربعین شهدای خدمت، وجه مردمی و حضور آحاد مردم را تسهیل کنیم. دولت جز هماهنگی و تسهیل این مراسم ها وظیفه دیگری ندارد و این مراسم ها متعلق به مردم است و توجه شده است همه برنامه ریزی ها مبتنی بر حضور قوی مردم باشد.

رئیس ستاد بزرگداشت اربعین شهدای پرواز اردیبهشت خاطرنشان کرد: مراسم اصلی در تهران و مشهد برگزار می شود. مراسم اصلی در روز پنجشنبه پیش رو، ساعت ۱۷ در مصلی تهران برگزار می شود. سخنرانی سید حسن نصرالله در این برنامه پخش می شود. همسر رئیس جمهور دکتر علم‌الهدی سخنرانی خواهند داشت. تلاوت قرآن، مداحی و سرود بخش دیگری از این برنامه خواهد بود. برنامه دوم سه شنبه ۱۲ تیر در مشهد برگزار می شود. همزمان با برنامه تهران، در همه شهرستان ها و روستاها، برنامه های مردمی برگزار می شود.

اسماعیلی افزود: مردم با حضور گسترده خود کارآمدی حکومت دینی و تحلیلی از خادمان خود را به نمایش خواهند گذاشت. در تبریز از طرف خانواده استاندار و امام جمعه مراسمی روز پنجشنبه برگزار می شود. خانواده رئیس جمهور در فاصله این چند روز در استان های مختلف از جمله قم و اهواز شرکت می کنند. همچنین هفته دیگر، خانواده شهید رئیسی برای تشکر از مردم و دولتمردان عراق و حضور در مراسم های یادبود رئیس جمهور به این کشور خواهند رفت. پنجشنبه صبح هم مراسم یادبود شهید امیرعبداللهیان در حرم عبدالعظیم با حضور خانواده این شهید برگزار می شود.

وی با بیان اینکه رونمایی از آثار فرهنگی و برگزاری نمایشگاه های عکس را در این ایام خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: در یک بازه زمانی یک هفته ای برنامه گسترده ای در سراسر کشور خواهیم داشت.اقلیت های دینی هم برنامه های بزرگداشت برگزار خواهند کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: وزارت خارجه برنامه ای با حضور مهمانان خارجی برگزار خواهد کرد و و ۱۴۰ مهمان از کشورهای منطقه و سایر کشورها در این مراسم شرکت می کنند.

رئیس ستاد بزرگداشت اربعین شهدای پرواز اردیبهشت درباره یادبود رئیس جمهور در جشنواره های فجر، گفت: یک مصوبه ای شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تاسیس بنیاد شهید رئیسی داشت. همکاران من هم در جشنواره های فجر اقدام کرده و جایزه شهید جمهور را در جشنواره های فجر خواهم داشت.

وی همچنین درباره برنامه های بزرگداشت رئیس جمهور در سایر کشورها گفت: در بیش از ۶۰ کشور، برنامه های یادبود توسط رایزن های فرهنگی ما برگزار می شود. درخواست از کشورهای مختلف برای حضور خانواده شهدا وجود دارد که در حال بررسی است. تلاش می‌کنیم در حد بضاعت در سایر کشورها مراسم یادبود را برگزار کنیم.

اسماعیلی درباره ۱۴ کتابی که درباره شهید رئیسی نوشته شده است، تصریح کرد: بخش مهمی از این کتاب ها، شعر و مجموعه خاطرات است و بیشتر گردآوری چنین آثاری است. یک کتاب هم درباره دوره خدمت رئیس جمهور در قوه قضائیه است. یک کتاب را به ۷ زبان ترجمه کرده ایم که در کشورهای هدف چاپ خواهد شد. مستندی هم توسط آقای امینی تهیه شده که تلاش می کنیم در این ایام به نمایش درآید.

وی با اشاره به خلق آثار موسیقی در گرامیداشت رئیس جمهور شهید ، اظهار کرد:تولیدات زیادی آماده شده است. کار صحنه ای هم در حال آماده سازی است. اصحاب موسیقی بسیار زحمت کشیدند. بنیاد رودکی، حوزه هنری، صداوسیما و سایر نهادها تولیدات متنوعی دارند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: در 25 روستایی که رئیس جمهور حضور یافته بود، مراسم بزرگداشت برگزار می شود. 9 هزار کارخانه در دولت سیزدهم به تولید برگشتند که در تعداد زیادی از آنها این مراسم بزرگداشت برگزار می شود.

به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شورای فرهنگ عمومی روز 30 اردیبهشت به عنوان روز خدمت مجاهدانه به ثبت رسیده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین درباره مناظره های فرهنگی نامزدهای انتخابات ، گفت: باید از ابتکار رسانه ملی تشکر کرد. جلسات کارشناسی جذاب تر از مناظره ها بود. البته تحلیل های نادرستی بعضا مطرح و جوابیه هایی ارائه شد. در مجموع باید از اینکه فضای روشنگری برای مردم فراهم شود، استقبال کنیم.

اسماعیلی افزود: در این سه سال رئیس جمهور حمایت زیادی از مسائل فرهنگی کردند. توفیقات ما در این حوزه مرهون توجه رییس جمهور است و هر نقصی وجود دارد متوجه شخص بنده است.

اسمعاعیلی همچین درباره برخی انتصابات خود در روزهای آخر دولت سیزدهم، گفت:این انتصاب ها روند شش هفت ماهه داشته است و از آذر سال گذشته شروع شده و اردیبهشت ابلاغ شده و ارتباطی به این روزها نداشته است.

رحیمی مدیرکل روابط عمومی دفتر رئیس جمهور نیز در این نشست گفت: یک کتاب حاشیه نگاری سفر اول رئیس جمهور به نیویورک توسط آقای حامد عسکری تهیه شده که این کتاب در بخش پایان بندی خود قرار دارد. کتاب آقای جعفری هم در حال نگارش است. در این کتاب ها خاطرات سفرهای نیویورک آمده است. مستندهای متعددی هم تولید شده است که این مستندها از رسانه ملی پخش خواهد شد. مستندی هم از روز حادثه بالگرد رئیس جمهور تهیه شده است.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز