تهران ۳۰.۴° كمينه ۳۰.۴°  بیشینه ۳۰.۹۹°
۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۰
چهارمین مناظره انتخابات ۱۴۰۳

قاضی‌زاده هاشمی: شهید رئیسی سایه جنگ را از کشور دور کرد/می‌خواستند امنیت را گدایی کنند

قاضی‌زاده هاشمی: شهید رئیسی سایه جنگ را از کشور دور کرد/می‌خواستند امنیت را گدایی کنند
کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: شهید رئیسی سایه جنگ را از کشور دور کرد.
کد خبر: ۷۷۴۵۱

به گزارش معاصر، قاضی زاده هاشمی دوشنبه شب؛ چهارم تیر ۱۴۰۳ با حضور در چهارمین مناظره انتخابات ۱۴۰۳ با موضوع «ایران در جهان امروز» در فرصت ۵ دقیقه بخش اول مناظره، اظهار کرد: این روزاها وقتی بین مردم هستیم آنان انتقاد می کنند که چرا نامزدها واضح صحبت نمی‌کنند؟ چون بعضی از موضوعات به دولت شهید رئیسی برمی گردد امشب سعی می کنم مصداقی تر حرف بزنم.

وی ادامه داد: در سیاست خارجی ایران ضمن ارتباط با همسایگان باید از مداخلات فرامنطقه ای جلوگیری کنیم. در دولت آقای روحانی به معنای واقعی کلمه جایگاه ما در منطقه نامطلوب بود. تنش جدی با دولت سابق افغانستان یکی از این موارد بود، اما جریان رسانه ای این آقایان آهنگ شروع جنگ با طالبان را داشتند. در دولت اصلاحات که آقای پزشکیان خود را در امتداد آن می‌دانستند، در آستانه جنگ با افغانستان قرار گرفتیم. شهید رئیسی سایه جنگ را از کشور دور کرد. اینها تک چشمی به دنیا نگاه می کنند و امنیت ما را نیز می‌خواستند گدایی کنند.

وی ادامه داد: شهید رئیسی با عملیات وعده صادق دشمن صهیونیست را جای خود نشاند. دیپلمات های دولت آقای روحانی، آقایان اسدی و نوری که در زندان های اروپا بودند، با اقتدار دیپلماسی شهید رئیسی آزاد شدند.

این نامزد انتخاباتی یادآور شد: آقای الهام علی اف اواخر دولت آقای روحانی برای ایران خط و نشان می کشید. بسیاری از کشورها ارتباط خود را با ما قطع کردند، شهید رئیسی روابط ما را با عربستان، مصر و آذربایجان بهبود بخشید. پیوستن به سازمان های بین المللی نیز در همین مسیر بود. پس از شهادت شهید رئیسی بسیاری از کشورهای جهان عزای عمومی اعلام کردند.

******

قاضی‌زاده هاشمی: مردم به دلیل وجود دوگانگی‌ها با صندوق رای قهر کردند

قاضی زاده هاشمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در فرصت ۵ دقیقه دوم خود در مناظره خطاب به مسعود پزشکیان عنوان کرد: آقای پزشکیان مطالب درستی می گویند اما در مقام بیان ایشان و اطرافیانشان بهتر است به صحبت ها توجه کنند. برخی از حرف ها در کمپین ایشان اصول نظام را زیر سوال برده است. با همسایه هایمان دوستیم و تا امنیت و اقتصاد آنان درست نشود برای ما نیز درست نمی‌شود. متاسفانم که حس خودتحقیری داریم. نباید آدرس غلط دهیم.

وی ادامه داد: در مناظره اقتصادی برخی از دوستان به دور از انصاف حسرت جاده های ترکیه را به رخ کشیدند. آقای پزشکیان یک روزی وقتی رئیس جمهور ایران به ترکیه می رفت مردم خیابان ها را می بستند و خواستار عملی کردن شعار ما می‌توانیم ایران، در کشورشان بودند.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: متاسفانه وقتی دولت یازدهم و دوازدهم روی کار آمد عقب افتادیم و جهش های بخش های مختلف متوقف شد. در حال حاضر نیز عده ای که تازه فرصت حرف زدن پیدا کردند از عملکرد شهید رئیسی طلبکار شدند. به دنبال احیای قدرت ایران در دوران شهید رئیسی بودیم. ایران الهام بخش کشورهای جهان است. وقتی روسای جمهور دولت نهم، دهم و سیزدهم به کشورها می‌رفتند استقبال تاریخی از آنان می شد. نباید تن به خود تحقیری بدهیم.

قاضی زاده هاشمی خطاب به پورمحمدی، دیگر نامزد انتخاباتی بیان کرد: تا قبل از دهه نود قهر مردم با صندوق های رای را نداشتیم. دوستان آقای پزشکیان با انواع ترفندها می خواهند مردم را بترسانند که اگر پای صندوق نیایند چه می‌شود. مردم به دلیل وجود دوگانگی‌ها با صندوق رای قهر کردند. وزیر سابق مسکن که در ستاد آقای پزشکیان است، مسکن نساخت و به این موضوع افتخار کرد. وقتی اینان سرکار باشند مردم ناراحت می‌شوند. در اتفاق بنزین سال ۹۸ نحوه تعامل دولتمردان با مردم خوب نبود. یا قضیه بستن اینترنت جهانی توسط کسی بود که الان قائم مقام ستاد آقای پزشکیان است‌.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز