° كمينه °  بیشینه °
۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۲
مهندس ایرانی BMW از آلمان

سهراب خوش‌بویی، کسی که ستاد جلیلی را سر کار گذاشت، کیست؟

سهراب خوش‌بویی، کسی که ستاد جلیلی را سر کار گذاشت، کیست؟
حساب کاربری سعید جلیلی با انتشار ویدئویی در توییتر خود از فردی که نخبه ایرانی در آلمان نامیده می‌شود، مدعی حمایت این فرد از خود شده اما با پیگیری هویت سیاسی سهراب خوشبویی، نکات جالبی به دست می‌آید.
کد خبر: ۷۷۶۳۳

به گزارش معاصر، ماجرا از آن شروع شد که حساب کاربری سعید جلیلی در توییتر ، ویدئویی از حمایت فردی به نام «سهراب خوش‌بویی» از خود را منتشر کرد. در متن این توییت نوشته شده است: «اقبال نخبگان به سعید جلیلی/ پیام مهندس ایرانی BMW از آلمان؛ با افتخار به دکتر سعید جلیلی را می‌دهم!

 

شهراب خوشبویی دانش آموخته دانشگاه مونیخ در رشته هوافضا که سوابق علمی و کاری برجسته‌ای در کارنامه خود دارد، با انتشار ویدئویی در شرکت BMW اعلام کرد با افتخار به سعید جلیلی رأی خواهد داد. او ضمن حمایت از دکتر جلیلی گفت: من هم مثل شما شهروند هستم، به نظرم آقای پزشکیان در تیم مافیاست! »

 

اما مسأله به این سادگی نیست؛ جلیلی که بار‌ها با این مسأله مواجه شده بود که نخبگان از او حمایت نکرده و پشت سر پزشکیان قرار دارند، به اشتباه به ریسمان هر که ادعایی نخبگی کرده، چنگ‌زده است. جلیلی متهم به استفاده از شبکه طلاب برای تبلیغات است و حالا می‌خواهد خود را چهره‌ای مطلوب نخبگان نیز نشان دهد؛ هرچند مرتکب اشتباهی بزرگ شده است.

 

احمد جانجان، فعال اقتصادی، پس از انتشار توییت جلیلی به نکات جالبی درباره این نخبه ساکن آلمان اشاره کرد؛ او نوشت: «اقبال نخبگان ضد انقلاب و مجاهدین خلق، از دبیر اسبق و عضو فعلی شعام! وقتی از یک جهان کم آگاهی حرف می‌زنیم یعنی همین! جلیلی حدود ۲۰ ساله که دبیر یا عضو شعام محسوب میشه ولی با وجود عمق راهبردی، دوست و دشمن رو نمی‌شناسه! تازه سعودی نشنال هم اومده پای کار جبهه انقلابمون؛چی فکر کردین؟ »

 

در این نقطه بود که شک و تردید‌ها نسبت به هویت واقعی خوشبویی بیشتر شد. با یک جستجوی اینترنتی ساده، هویت این فرد به آسانی فاش می‌شود و سؤال کاربران فضای مجازی از جلیلی این است که با توجه به سابقه مفصل این نامزد در شورای عالی امنیت ملی، چرا این نکته ساده امنیتی را رعایت نکرده است. اما با یک سرچ گوگل به راحتی می‌توان اطلاعاتی درباره این فرد به دست آورد.

طبق رزومه‌ای که در فضای مجازی از این فرد وجود دارد؛ او متولد آبان ۱۳۵۶ در شیراز است. فرزند هفتم از یک خانواده ده نفره که در سال ۱۳۶۰ به علت هواداری از مجاهدین خلق به زندان می‌افتند. سه تن از برادران سهراب خوشبویی در درگیری‌های خیابانی کشته و یا پس از آن اعدام شده‌اند.

 

در رزومه‌هایی که سازمان مجاهدین خلق از نیرو‌های کشته شده خود ارائه می‌کند، فردی به نام ساسان خوشبویی متولد جهرم به چشم می‌خورد که در سال ۱۳۶۰ کشته شده است. به احتمال زیاد، این فرد یکی از برادران کشته شده سهراب خوشبویی باشد.

 

مشخصاً دویچه وله در گزارشی به نقل از خوشبویی نوشته است: «سهراب خوشبویی از متلاشی شدن خانواده ۱۲ نفره خود در پی دستگیری‌ها و زندان و اعدام سخن گفت»

 

وی در این مطلب از دستگیری خانواده خود در فسا به علت هدایت یک خانه تیمی یاد کرده است که با توجه به سن او، احتمالاً منظور از خانه تیمی، خانه‌های تشکیلاتی مجاهدین خلق در دهه شصت است. نکته جالب اینجاست که این صحبت‌ها در حاشیه گردهمایی بررسی اعدام‌های جمعی در تابستان ۶۷ ایراد شده و سهراب خوشبویی یکی از فرزندان اعدامی‌ها نامیده شده است. وی پیش از این گردهمایی، سابقه سخنرانی‌های دیگر در حمایت از مجاهدین خلق را داشته است.

 

انتخاب حق همه شهروندان ایرانی است و آقای خوشبویی هم می‌تواند از هرکسی در انتخابات دفاع کند اما استفاده جلیلی از هر ریسمانی برای کسب حمایت و رزومه‌سازی انتخاباتی، او را به نقطه‌ای رسانده که یکی از سخنران‌های نشست‌های مجاهدین خلق(منافقین) از او حمایت کرده و جلیلی نیز شتابان از این حمایت پرده برداشته است.

 

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز