تهران ۲۹.۰۱° كمينه ۲۶.۷۹°  بیشینه ۲۹.۸۴°
۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۶
مطهری:

خیلی فرق می کند چه کسی رئیس جمهور باشد

خیلی فرق می کند چه کسی رئیس جمهور باشد
نایب رئیس مجلس دهم، تاکید کرد: مردم باید بدانند مشارکت آنان در انتخابات در حل مسائل سیاسی و اقتصادی کشور اثر گذار است.
کد خبر: ۷۷۶۳۵

به گزارش معاصر، علی مطهری پس از مشارکت در انتخابات در حسینیه ارشاد تهران در جمع خبرنگاران، بیان کرد: مشارکت بالا در این انتخابات در جایگاه ایران در دنیا اثرگذار است. حل مشکلات اقتصادی و سیاسی ما در آینده از میزان مشارکت مردم در انتخابات تاثیر می پذیرد. کسانی که در رای دادن مردد هستند و فکر می کنند که رئیس جمهور کاری نمی تواند انجام دهد، فکر اشتباهی است. خیلی فرق می کند چه کسی رئیس جمهور باشد.

وی اظهار کرد: رئیس جمهور خیلی کارها می تواند انجام دهد. اگرچه برخی از کارها هم نمی تواند انجام دهد. حضور مردم خیلی می تواند موثر باشد. معتقد هستم دوستانی که مردد بوده و یا نمی خواهند رای دهند به تبلیغات خارجی توجه نکنند؛ رای دادن مهم و موثر است. مخصوصا در این دوره که بین دیدگاه های دو نامزد تفاوت زیادی وجود دارد.

نایب رئیس مجلس دهم در ادامه تصریح کرد: کاملا دو راه از هم جدا است؛ اگر شرکت کنند به نفع خودشان هست. هر کسی رئیس جمهور شود باید در همه حوزه ها فعال باشد. در درجه اول مسائل اقتصادی است که هم با تغییر برخی از سیاست ها داخلی و هم با توسعه روابط خارجی و برداشتن برخی موانع مثل تحریم ها و پیوستن به FATF می تواند سر و سامانی به اقتصاد ما بدهد.

وی تاکید کرد: از بقیه حوزه ها نباید غفلت کرد. مثلا در موضوع حقوق مردم باید وارد شود. نوع برخوردی که با منتقدان صورت می گیرد، باید به این موضوعات هم ورود کند. در مسائل فرهنگی و مساله عدالت نیز همین طور، باید یک توازنی ایجاد کند نه این‌که صرفا به یک بعد از جامعه بپردازد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز