° كمينه °  بیشینه °
۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۰
اسپانیا ۲ - آلمان یک

لاروخا در نیمه‌نهایی جام ملت‌های اروپا

لاروخا در نیمه‌نهایی جام ملت‌های اروپا
تیم ملی فوتبال اسپانیا با پیروزی دو بر یک برابر آلمان راهی دور نیمه‌نهایی جام ملت‌های اروپا شد.
کد خبر: ۷۷۶۴۹

به گزارش معاصر، نخستین دیدار دور یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های اروپا در اشتوتگارت میان آلمان و اسپانیا برگزار شد و با پیروزی لاروخا به پایان رسید.

دیدار دو تیم‌ در وقت قانونی برنده‌ای نداشت و پس از تساوی یک بر یک به وقت اضافه کشیده شد. گل دقیقه ۸۹ فلورین ویرتس گل دقیقه ۵۲ دنی اولمو را بی‌ثمر گذاشت تا بازی به وقت اضافه برود.

در دقیقه ۱۱۹ مایکل مرینو برای بار دوم دروازه مانوئل نویر را باز کرد که این گل از سوی شاگردان یولیان ناگلزمان پاسخی نداشت و در نهایت اسپانیا به عنوان نخستین تیم دور نیمه‌نهایی یورو ۲۰۲۴ شناخته شد. به این ترتیب و با این نتیجه روند شکست‌ناپذیری اسپانیا مقابل آلمان در رقابت‌های جام ملت‌های اروپا و همچنین جام جهانی فوتبال پا برجا ماند. مانشافت از سال ۱۹۸۸ که با دو گل رودی فولر، مدیر کنونی تیم ملی آلمان، توانست اسپانیا را شکست دهد، دیگر در این دو تورنمنت موفق به بردن ماتادورها نشده است.

در پایان این بازی دنی اولمو، زننده گل نخست مسابقه، به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

از مهم‌ترین رخدادهای این بازی می‌توان به اخراج دنی کارواخال در دقیقه ۵+۱۲۰ بازی اشاره کرد. مدافع رئال مادرید در پنجمین دقیقه وقت‌های تلف‌شده نیمه دوم وقت اضافه بازی از آنتونی تیلور کارت زرد دومش را دریافت کرد و از زمین اخراج شد.

لاروخا در نیمه‌نهایی جام ملت‌های اروپا/ یورو ۲۰۲۴ برای کروس و مانشافت پایانی تلخ داشت

داور انگلیسی مسابقه در این بازی قضاوت بحث‌برانگیزی داشت. تیلور در آغاز بازی از اخراج تونی کروس به دلیل خطای شدید روی پدری چشم پوشید و در ادامه هم در دو - سه صحنه خطای بازیکنان اسپانیا در محوطه جریمه‌شان را پنالتی ندانست. از جمله این صحنه‌ها برخورد توپ به دست کوکوریا بود که پنالتی به نظر می‌رسید.

لاروخا در نیمه‌نهایی جام ملت‌های اروپا/ یورو ۲۰۲۴ برای کروس و مانشافت پایانی تلخ داشت

به این ترتیب اسپانیا ساعت ۲۲:۳۰ سه‌شنبه آتی در دور نیمه‌نهایی یورو ۲۰۲۴ به دیدار برنده تیم‌های فرانسه و پرتغال خواهد رفت. ماتادورها که از بیشترین بخت قهرمانی در جام برخوردارند و تنها دو بازی تا چهارمین قهرمانی‌شان در این رقابت‌ها فاصله دارند، در بازی نیمه‌نهایی نورماند، موراتا و کارواخال را به دلیل محرومیت و پدری را به دلیل آسیب‌دیدگی به همراه نخواهند داشت. فدراسیون فوتبال اسپانیا تایید کرد که پدری دچار پیچ‌خوردگی زانوی چپ شده است و به همین دلیل نمی‌تواند اسپانیا را در ادامه جام همراهی کند.

لاروخا در نیمه‌نهایی جام ملت‌های اروپا/ یورو ۲۰۲۴ برای کروس و مانشافت پایانی تلخ داشت

با حذف آلمان از جام ملت‌های اروپا پرونده دوران فوتبال تونی کروس هم با تلخی به پایان رسید تا قهرمانی با رئال در لیگ قهرمانان اروپا آخرین عنوان او در زمین فوتبال باشد. همچنین به احتمال بسیار زیاد باید این مسابقه را آخرین بازی ملی بازیکنی همچون توماس مولر دانست.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز