تهران ۲۹.۸۴° كمينه ۲۹.۸۴°  بیشینه ۲۹.۹۹°
۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۴
سخنگوی ستاد انتخابات کشور

تمدید فرایند اخذ رأی تا ساعت ۲۴ /شمارش آرا در شعب روستایی

تمدید فرایند اخذ رأی تا ساعت ۲۴ /شمارش آرا در شعب روستایی
سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: از ساعت ۱۸ که ده ساعت انتخابات را تمام کرده‌ایم تقریباً تا ساعت ۲۰ و برخی استان‌ها نیز از ساعت ۲۰ به بعد شروع به ختم رأی‌گیری در شعب روستایی می‌کنند و این ختم رأی‌گیری به شمارش آرا می‌انجامد.
کد خبر: ۷۷۶۵۱

به گزارش معاصر، محسن اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور، گفت: با موافقت وزیر کشور ساعت رأی‌گیری در تمامی شعب سراسر کشور به مدت دو ساعت تا ساعت ۲۴ تمدید شد.

اسلامی درباره وضعیت شمارش آرا در شعب روستایی نیز اظهار کرد: وضعیت شعب روستایی با شعب شهری متفاوت است؛ خانوار مشخص دارد، تعداد جمعیت مشخص و به همکارانمان هم که در شعب روستایی یا صعب‌العبور ثبت رأی می‌کنند، اعلام کرده‌ایم که چنانچه همه کسانی که در آن روستا هستند و در آن مجموعه، شعب سیار روستایی ما حضور دارند و فرایند اخذ رأی آنان به اتمام رسیده می‌توانند شمارش آرا را با هماهنگی با ناظر شعبه، آغاز کنند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور ادامه داد: از ساعت ۱۸ که ده ساعت انتخابات را تمام کرده‌ایم تقریباً تا ساعت ۲۰ و برخی استان‌ها نیز از ساعت ۲۰ به بعد شروع به ختم رأی‌گیری در شعب روستایی می‌کنند و این ختم رأی‌گیری به شمارش آرا می‌انجامد.

وی گفت: هنگامی که شمارش آرا شروع می‌شود نیز فرایند ورود داده‌ها به سامانه تجمیع آغاز می‌شود و از آنجا به بخشداری و بعد فرمانداری می‌آید. چون شعب روستایی ما باید با شعب شهری ما تجمیع شود، پس باید منتظر باشند که با پایان ساعت اخذ رأی و در این ساعت همه شعب باید شمارش را آغاز کنند که با آن شمارش که در شعب روستایی صورت گرفته، تجمیع می‌شود و سامانه کاملاً نشان می‌دهد که در این شهرستان همه شعب تجمیع شده است.

اسلامی تصریح کرد: ممکن است در فضای مجازی آماری را ببینید اما نمی‌تواند سندیت داشته باشد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز