وزیر خارجه ایران گفت:
سیاست فشار آمریکا با کمک مقاومت ملت بزرگ ایران شکست خورده است
به گزارش پایگاه خبری معاصر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه امروز (سه‌شنبه 30 دی) در جلسه علنی مجلس و در پاسخ به سوال جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پیش از ورود به بحث اصلی خود درباره علت عدم حضورش در کمیسیون امنیت اظهار داشت: متأسفانه همزمان با جلسه کمیسیون امنیت مجلس اجلاس وبیناری سران آستانه تشکیل شده بود و ناگزیر به شرکت در آن بودم و نتوانستم در جلسه کمیسیون امنیت شرکت کنم؛ قصدم جسارت به مجلس نبوده است ولی گاهی اوقات به دلیل مشغولیت‌های فراوان امکان حضور در برخی جلسات را ندارم.

وی افزود: به کمیسیون امنیت مجلس هم حق می‌دهم زیرا دو بار برنامه‌ریزی کرده بودند ولی من نتوانسته بودم در آن شرکت کنم.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: وظیفه و هدف سیاست خارجی جلوگیری از سیاست‌های آمریکا، رقبا و دیگران است؛ ابزار سیاست خارجی هم مشخص است.

وی درباره این ابزارها افزود: سیاست خارجی مستحضر به ابزار ملی است ولی ابزاری که در اختیار وزیر خارجه و کارگزار سیاست خارجی وجود دارد مصاحبه،‌ مذاکره و ائتلاف‌سازی است و غیر از این ابزار چیز دیگری نداریم.

ظریف گفت: امروز،‌ روز کامل آخر ریاست منحوس دونالد ترامپ در آمریکاست و ما با همین ابزار و با کمک مقاومت مردم ایران توانسته‌ایم سیاست فشار حداکثری آمریکا را شکست دهیم که البته دلیل آن مقاومت ملت بزرگ ایران بوده است.