شمار مبتلایان جهانی ویروس کرونا از مرز ۱۴۴ میلیون نفرگذشت

 براساس گزارش‌ مراکز رسمی، شمار مبتلایان جهانی ویروس کرونا تا چهارشنبه شب به ۱۴۴ میلیون و ۶۰ هزار نفر رسیده است. 

به گزارش ایرنا از مرکز وب سایت آماری ورد متر (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به همه گیری کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، شمار مرگ و میر جهانی کرونا به ۳ میلیون و ۶۶ هزار و ۲۱۳ نفر رسیده است.

براساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته در آمریکا که دارای بیشترین آمار بیماران کرونایی است، ۶۰ هزار و ۳۷۰ نفر به کووید ۱۹مبتلا  شده و ۸۸۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین آمار نشان می‌هد، شمار مبتلایان به این بیماری در آمریکا به ۳۲ میلیون و ۵۳۶ هزار و ۵۲۳ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۵۸۲ هزار و ۴۵۵ نفر رسیده است.

همچنین شمار بهبود یافتگان کووید ۱۹ در آمریکا  ۲۵ میلیون و ۱۰۵ هزار نفر گزارش شده است.
براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورد متر، پس از آمریکا، هند، برزیل، فرانسه، روسیه و انگلیس به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماری کرونا در جهان هستند.

افزایش شمار مرگ و میر بیماران کرونایی در آمریکا در حالی روند صعودی دارد که دولت بایدن در تلاش است تا سوء مدیریت به جای مانده از دوره رئیس جمهوری پیشین آمریکا در مقابله با ویروس کرونا در این کشور را کنترل کند، وضعیتی که اقتصاد آمریکا را با بحران مواجه ساخته است.

افزایش شمار مبتلایان کرونا در آمریکا در حالی رخ می دهد که بیشترین تعداد واکسن در این کشور تا کنون توزیع شده و در شرایطی که جهان با کمبود واکسن کرونا دست و پنجه نرم می کند دولت فدرال آمریکا مقدار زیادی از دوزهای واکسن را خارج از نیاز خود انبار کرده است.

آمارها حاکی است تاکنون بیش از ۹۱۹ میلیون دوز واکسن کرونا در نقاط مختلف جهان تزریق شده است( بطور متوسط ۱۲ دوز برای هر ۱۰۰ نفر) و بیشتر این موارد عمدتا مربوط به کشورهای ثروتمند بوده است درحالی که هنوز برخی از کشورهای فقیر برنامه واکسیناسیون اتباع خود را آغاز نکرده‌اند.

پیشتر نهادهایی چون سازمان جهانی بهداشت نسبت به احتمال توزیع نابرابر واکسن کرونا در جهان هشدار داده و خواستار آن شده بودند عدالت در توزیع این کالای حیاتی در سراسر جهان، صرف نظر از غنی یا ضعیف بودن ملت ها، رعایت شود.