حضرت امام رضا علیه السلام : مومن حقیقت ایمان را درک نمی کند مگر آن که سه خصلت را دارا باشد : خصلتی از خداوند که کتمان اسرار افراد باشد ، خصلتی از پیامبر اکرم (ص) که مدارا کردن با مردم باشد و خصلتی از ولی خدا که صبر و شکیبایی در مقابل سختی ها را داشته باشد      
درباره مانیاز امروز جوامع بشری به اطلاعات و اخبار لحظه‎ای موجب بوجود آمدن عرصه‎های مختلف اطلاع‎رسانی، رسانه‎های‎دیداری، شنیداری، مجازی و ... شده‎است و به‎دلیل حجم گسترده تبادل اطلاعات شاهد تولد همه‎روزه نشریات نوپا، سایت‎های خبری و شبکه‎های اجتماعی مختلف در این زمینه می‎باشیم.
یقینا با پیشرفتهای تکنولوژی در این عرصه، موفق‎ترین رسانه، رسانه‎ای است که در عین سرعت‎ عمل در انتقال اخبار به عموم جامعه، بتواند اعتماد و اطمینان مخاطبان خود را جلب و درعین حال صداقت و امانت‎داری و آگاهی‎سازی صحیح بدون گرایش به حزب یا جریان خاص را سرلوحه فعالیت‎های خود قرار دهد.
پایگاه خبری تحلیلی اخبار معاصر با این رویکرد ، اطلاع‎رسانی و انعکاس اخبار را در نهایت دقت و در جهت حفظ وحدت و یکپارچگی و پرهیز از ایجاد هرگونه دو دستگی به سمع و نظر مخاطبین خود خواهد رسانید. بنابراین:
تلاش می‎نماید در این‎راستا، صداقت، امانت‎داری و ارائه صحیح اطلاعات و اخبار را سرلوحه فعالیتهای خود قراردهد.
اعتقاد دارد راه حقیقت و صراط‎ مستقیم و ریسمان الهی یکی بیشتر نیست و هرآنچه غیر از این خودنمائی کند، انحراف و ناشی از تمایلات نفسانی، دنیا پرستی، جاه‎طلبی و ... خواهد بود.
توانائی دفاع از حق و حقیقت را از خداوند متعال مسئلت نموده و امید دارد همواره شجاعت عذرخواهی از اشتباهات و لغزش های سهوی را داشته و مشمول دعای خیر مردم عزیز کشورمان قرارگیرد.
سعی در ارائه الگوی مناسب سبک زندگی اسلامی با بهره گیری از نظرات کارشناسان متعهد و متخصص نموده و با عنایت به دغدغه‎های مقام معظم رهبری در حوزه‎های فرهنگی و اجتماعی، فعالیت‎های خود را در این حوزه‎ها متمرکز خواهد نمود.
پایگاه خبری‎تحلیلی اخبارمعاصر با تمسک به صحیفه نورانی حضرت امام خمینی‎(ره) و سیره عملی ایشان در برخورد با حوادث، به‎تبعیت و ولایتمداری خود از رهبری معظم انقلاب اسلامی امام خامنه‎ای عزیز افتخار داشته و حفظ حریم آن و رعایت تمامی خطوط قرمز نظام مقدس جمهوری اسلامی را بر خود لازم و واجب می‎داند.


       سردبیر: هوشنگ رباط جزی