پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
August 10 2022-چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
کد خبر: ۴۳۴۶۹
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۱
افزایش اختلالات روانی، سوگ پایدار و آسیب‌های روانی – اجتماعی، امنیت روان شهروندان به مخاطره و کارآمدی و بهره‌وری ملی را کاهش می‌دهد.

افزایش نرخ کرایه و تعطیلی برخی مراکز روانشناسی

به نقل از ایسنا؛ رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور طی نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به افزایش نرخ کرایه دفاتر و مراکز خدمات روان شناسی و مشاوره و نهایتا خطر تعطیلی برخی از این مراکز، خواستار اعطای تسهیلات کم بهره به مراکز و دفاتر خدمات روان شناسی و مشاوره شد.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره، محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره طی نامه‌ای به دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهوری خواستار اعطای تسهیلات کم بهره به مراکز و دفاتر خدمات روان شناسی و مشاوره شد.

در متن این نامه آمده است: احتراماً به دلیل شرایط فشار روانی دوران کرونا نرخ اختلالات روانی – اجتماعی اکنون افزایش یافته است و مردم نیازمند خدمات روان‌شناسی و مشاوره و گفت و گو هستند. جهت استحضار بیش از ۹ هزار دفتر و مرکز خدمات روان‌شناسی و مشاوره تحت نظر این سازمان فعالیت می‌ کنند و در دوران کرونا خدمات بسیار ارزنده‌ای به مردم داده‌اند. متأسفانه بدلیل افزایش نرخ کرایه دفاتر و مراکز و سایر مخارج بیش از ۳۰% این دفاتر و مراکز تعطیل شده و این مشکل در حال فزونی است.


در ادامه بیان شده است: عدم توجه به مسأله سلامت‌روان و پیشگیری خصوصاً در دوران پساکرونا در آینده خسارت‌هایی به مراتب بالاتر از دوران کرونا متوجه دولت و مردم می‌نماید. افزایش اختلالات روانی، سوگ پایدار و آسیب‌های روانی – اجتماعی، امنیت روان شهروندان به مخاطره و کارآمدی و بهره‌وری ملی را کاهش می‌دهد.


تقاضا دارد به عنوان یک اقدام عاجل حداقلی برای جلوگیری از تعطیلی مراکز و دفاتر دستور فرمائید در صورت امکان تسهیلات کم بهره برای این مراکز و دفاتر در نظر گرفته شود تا روان‌شناسان و مشاوران نقش تاریخی خود را در شرایط پساکرونا بتوانند در ذیل توجهات دولت مردمی به انجام برسانند.

 

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار