تهران ۴.۸۴° كمينه ۴.۸۴°  بیشینه ۴.۹۹°
۲۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۱

افزایش نرخ کرایه و تعطیلی برخی مراکز روانشناسی

افزایش اختلالات روانی، سوگ پایدار و آسیب‌های روانی – اجتماعی، امنیت روان شهروندان به مخاطره و کارآمدی و بهره‌وری ملی را کاهش می‌دهد.
کد خبر: ۴۳۴۶۹

افزایش نرخ کرایه و تعطیلی برخی مراکز روانشناسی

به نقل از ایسنا؛ رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور طی نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به افزایش نرخ کرایه دفاتر و مراکز خدمات روان شناسی و مشاوره و نهایتا خطر تعطیلی برخی از این مراکز، خواستار اعطای تسهیلات کم بهره به مراکز و دفاتر خدمات روان شناسی و مشاوره شد.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره، محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره طی نامه‌ای به دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهوری خواستار اعطای تسهیلات کم بهره به مراکز و دفاتر خدمات روان شناسی و مشاوره شد.

در متن این نامه آمده است: احتراماً به دلیل شرایط فشار روانی دوران کرونا نرخ اختلالات روانی – اجتماعی اکنون افزایش یافته است و مردم نیازمند خدمات روان‌شناسی و مشاوره و گفت و گو هستند. جهت استحضار بیش از ۹ هزار دفتر و مرکز خدمات روان‌شناسی و مشاوره تحت نظر این سازمان فعالیت می‌ کنند و در دوران کرونا خدمات بسیار ارزنده‌ای به مردم داده‌اند. متأسفانه بدلیل افزایش نرخ کرایه دفاتر و مراکز و سایر مخارج بیش از ۳۰% این دفاتر و مراکز تعطیل شده و این مشکل در حال فزونی است.


در ادامه بیان شده است: عدم توجه به مسأله سلامت‌روان و پیشگیری خصوصاً در دوران پساکرونا در آینده خسارت‌هایی به مراتب بالاتر از دوران کرونا متوجه دولت و مردم می‌نماید. افزایش اختلالات روانی، سوگ پایدار و آسیب‌های روانی – اجتماعی، امنیت روان شهروندان به مخاطره و کارآمدی و بهره‌وری ملی را کاهش می‌دهد.


تقاضا دارد به عنوان یک اقدام عاجل حداقلی برای جلوگیری از تعطیلی مراکز و دفاتر دستور فرمائید در صورت امکان تسهیلات کم بهره برای این مراکز و دفاتر در نظر گرفته شود تا روان‌شناسان و مشاوران نقش تاریخی خود را در شرایط پساکرونا بتوانند در ذیل توجهات دولت مردمی به انجام برسانند.

 

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز