پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
تهران ۲۳.۹۹° كمينه ۲۳.۹۹°  بیشینه ۲۳.۹۹°

آموزش و مشاوره

نخستین فراخوان ایده اعتکاف دانشجویی منتشر شد

ستاد عالی اقامه نماز نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با توجه به اهمیت برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در دانشگاه ها، نخستین فراخوان دریافت ایده اعتکاف دانشجویی را منتشر کرد.

تاثیر «سن» داوطلبان معلمی در عملکرد بهتر آن‌ها

معاون سابق آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، گفت: به نظرم گذاشتن ملاک برای جذب معلمان اصلا ملاک درستی از جهت تربیتی نیست. برای جذب معمان باید ملاک‌های دیگری قرار داد چراکه به کارگیری داوطلبان در سن بالاتر مزایایی دارد که از آن غفلت کردیم.

برگزاری کنکور به‌صورت الکترونیک از سال آینده

وزیر علوم از اجرایی شدن آزمون الکترونیکی در سال ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: این آزمون ابتدا در ابعاد کوچک و بعد گسترده‌تر اجرایی می‌شود.

مشکل مردودی در مناطقی که دو زبانه هستند

بخشی از علل وجود مردودی‌ها در پایه اول این است که کودکان آمادگی لازم برای ورود به کلاس اول را ندارند.

هشدار هواشناسی نسبت به وقع سیل در کرج

عدم توقف و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌های فصلی، لایروبی کانال ها و آبراهه‌ها، محکم کردن سازه‌های موقت و تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از خسارت های ناشی از وزش باد شدید ضروری است.

علوم اجتماعی و«نقشه‌های از پیش تعیین شده»؛ مدیران آموزشی تکانی به خود بدهند

افزایش ۴۰ درصدی نرخ خدمات روانشناسی و مشاوره: خدمات روان‌درمانی همچنان گران‌تر می‌شود

مصوبه اخیر هیات دولت و افزایش ۲۴ درصدی تعرفه‌های درمانی خصوصی به صورت عام بوده و شامل خدمات روانشناسی و مشاوه نیز می‌شود، با این‌حال این سازمان پیگیر پیشنهاد خود یعنی افزایش ۴۰ درصدی تعرفه خدمات روانشناسی و مشاوره است.

پایداری ازدواج‌های دانشجویی در کشور؛ ۹۴ درصد

میزان پایداری ازدواج‌های دانشجویی در بین ۳۰۰ هزار زوجی که در طول بیش از ۱۰ سال گذشته در جشن‌های ازدواج دانشجویی شرکت کرده بودند، بسیار بالا بوده است.

يادداشت اداره‌اي به اسم دانشگاه!

اگر تا همين اواخر، وقتي از «فيل‌هايي كه دانشگاه ما هوا مي‌كند» حرف زدم، هنوز ترديدكي داشتم، حالا ديگر دارم مطمئن مي‌شوم كه دانشگاه ما خيلي دانشگاه است، خيلي! چطور؟

شرایط بازپرداخت بدهی دانشجویان بورسیه مشخص شد

شرایط بازپرداخت بدهی دانشجویان بورسیه و استفاده کنندگان از فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت از سوی صندوق رفاه دانشجویان اعلام شد.

آخرین اخبار روز