پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
تهران ۲۸.۱۳° كمينه ۲۸.۱۳°  بیشینه ۲۸.۱۳°

کشاورزی

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس: آفت قرنطینه ای برگخوار پاییزه در فارس

جاوید عباسی از ضرورت پایش مزارع شتوی این استان و گزارش مشاهده آفت قرنطینه ای برگخوار پاییزه خبر داد.

در برنامه هفتم توسعه؛ پیش بینی تولید ۱۰ میلیون تن محصولات گلخانه ای در کشور

مدیر کل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان زینتی، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در برنامه هفتم توسعه، افزایش ده میلیون تن محصولات گلخانه ای برای وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی شده است.

مدیر غله و خدمات بازرگانی فارس؛ مزایای کشاورزی قراردادی ابلاغ شد

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان فارس از ابلاغ مزایای کشاورزی قراردادی خبر داد و گفت: کمک هزینه حمل محصول خریداری شده و بیمه فراگیر محصولات از جمله مزایای اجرای این قرارداد است.

با اجرای طرح ملی آبخیز تا جالیز؛ ۲۰ میلیون هکتار عملیات آبخیزداری در کشور انجام می شود

قائم‌مقام قرارگاه تحول، نوآوری و پیشرفت کشاورزی و عضو هیأت مدیره مؤسسه جهاد توسعه از آغاز عملیات طرح ملی آبخیز تا جالیز خبر داد و گفت: ۲۰ میلیون هکتار عملیات آبخیزداری در مدت سه سال در سطح کشور اجرا می شود.

رئیس جهاد کشاورزی فارس؛ کمپین درختکاری و توسعه فضای سبز فارس تشکیل می شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از تشکیل کمپین درختکاری و توسعه فضای سبز استان فارس با همکاری تشکل ها و سمن های بخش کشاورزی خبر داد.

رئیس جهاد کشاورزی تشریح کرد: جهاد کشاورزی فارس با 84 هزار نفر روز آموزش؛ برتر کشوری

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه مديريت هماهنگي ترويج كشاورزي اين سازمان رتبه يك كشور را در سال 1401 كسب کرده است، گفت: در سال مورد ارزیابی این سازمان 2134 فعاليت آموزشي ترويجي به مقدار 84 هزار نفر روز آموزش بهره بردارن در بخش هاي مختلف كشاورزي اجرا کرده است.

مدیر گزینش جهاد فارس: خدمت به عشایر یکی از حساس ترین مسئولیت هاست

مدیر هسته گزینش سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: عشایر از دیرباز جامعه ای مولد و پرتلاش بوده اند که با کمترین انتظارات همواره به نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت نموده اند و مسئولیت خدمت به این قشر یکی از حساس ترین مسئولیت ها به شمار می آید.

مدیر شیلات فارس خبر داد: فرآوری و صادرات خاویار از فارس عملیاتی می شود

مدیر شیلات فارس از عملیاتی شدن فرآوری و صادرات خاویار از فارس خبر داد.

رئیس جهاد کشاورزی فارس تصریح کرد: هزینه برای تغییر کاربری های کلان باید سنگین و بازدارنده باشد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: هزینه و تبعات تغییر کاربری های غیر مجاز برای متخلفین در سطح کلان یا در یک محدوده مشخص بالاتر، با نیت سوء استفاده ای که می خواهد اتفاق بیفتد، باید بازدارنده تر از تغییر کاربری های محدود باشد.

در اولین جشنواره مرکبات و نخیلات قیروکارزین عنوان شد: محصولات باغی قیروکارزین پتانسیل ثبت جهانی را دارد

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه شهرستان قیروکارزین یکی از قطب های باغبانی کشور است، گفت: با توجه به ظرفیتی که این شهرستان دارد، دو محصول عمده خصوصا لیمو ( شیرین و ترش ) و خرمای زاهدی قابلیت برنامه ریزی برای ثبت جهانی را دارد.

آخرین اخبار روز