پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
تهران ۲۸.۰۷° كمينه ۲۸.۰۷°  بیشینه ۲۸.۰۷°

سلامت و بهداشت

گزارش تحلیلی معاصر : والدین منفی و تاثیرات آن بر روان کودک

زمانی که ما متولد می‌شویم اولین افرادی که با آنها رو در رو هستیم افراد خانواده هستند.خانواده نقش اصلی و اساسی در رشد شخصیت ما دارد.

هشدار رییس مجمع داروسازان کشور نسبت به تبعات عرضه اینترنتی دارو

همایون صادقی گفت: سلامت جامعه عرصه تجارت و معامله نیست و فروش اینترنتی دارو خط قرمز داروسازان کشور است.

دبیر علمی نوزدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران : ۱۰ تا ۱۵ درصد از جمعیت کشور دچار وزوز گوش هستند

مهنا جوانبخت گفت پیش بینی می‌شود با توجه به استفاده افراد نوجوان و جوان از دستگاه‌های صوتی، این میزان در سال‌های آینده افزایش یابد.

فعالیت داوطلبان سلامت بین ۲۵ تا ۳۰ درصد به ارتقای شاخص های بهداشتی کمک کرده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه داوطلبان سلامت تجلی روشنی از مسئولیت پذیری اجتماعی هستند، گفت: فعالیت داوطلبان سلامت، بین ۲۵ تا ۳۰ درصد به ارتقای شاخص های بهداشتی کمک کرده است.

بیمه سلامت از هزینه‌های بیماران دیابتی حمایت می‌کند

سرپرست گروه مدیریت خدمات صعب العلاج و ویژه سازمان بیمه سلامت ایران گفت: ۷۰ درصد هزینه تعدادی از داروهای فاقد پوشش بیمه های پایه بیماران دیابتی توسط صندوق بیماری‌های خاص پرداخت می شود.

معاون بهداشت وزیر بهداشت : ۴۰۰ هزار داوطلب سلامت نقش محوری در مردمی سازی سلامت ایفا می کنند

حسین فرشیدی گفت نظام جامع مشارکت اجتماعی که در تابستان امسال ابلاغ شد، بر مردمی سازی سلامت با رویکرد رعایت حقوق شهروندان و عدالت اجتماعی تاکید دارد.

کمبود خواب در زنان مسئله‌ای جدی است

خواب ناکافی خطر ابتلا به دیابت را در زنان افزایش می‌دهد. بر اساس نتایج تحقیق جدید دانشگاه کلمبیا، خواب ناکافی می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی مقاومت به انسولین را در زنانی که عادت به خواب کافی دارند، افزایش دهد.

کارشناس معلولیت‌های سازمان بهزیستی قزوین : تفاوت اختلال اوتیسم با معلولیت ذهنی

شیما رضایی گفت ختلال اوتیسم کاملاً متفاوت از معلولین ذهنی است و حتی زیرمجموعه معلولیت ذهنی حساب نمی‌شود، این طور استنباط می‌شود که افراد مبتلا به اوتیسم به علت اختلالی که دارند، انگار در دنیای دیگری زندگی می‌کنند.

سخنگوی قوه قضاییه : پدیدار شدن فساد واردات چای در تخصیص ارز و منابع ملی امری نگران کننده است

گرچه نقص پدیدار شدن این فساد در تخصیص ارز و منابع ملی امری نگران کننده است، اما اهتمام قوه قضاییه و سایر دستگاه‌های ذی مدخل نسبت به کشف و جلوگیری از ادامه یافتن آن و تعهد نسبت به ریشه‌کنی گلوگاه‌های دیگر، امری مطلوب است.

کنترل فشار خون بالا در زمستان سخت است

نتایج تحقیقی که در نشست‌های علمی فشار خون انجمن قلب آمریکا در سال ۲۰۲۳ در بوستون ارائه شد، تغییر فصلی جزئی اما قابل‌توجه در فشار خون بین بیماران مبتلا به فشار خون بالا را نشان می‌دهد.

آخرین اخبار روز