پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
تهران ۲.۷۹° كمينه ۰.۷۹°  بیشینه ۲.۹۹°

بازار بورس

معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: پرونده مسکن مهر باید تا پایان سال بسته شود

معاون وزیر راه وشهرسازی گفت:تکمیل پروژه‌های مسکن مهر در کشور تکلیف است و باید تا پایان سال جاری پرونده آن بسته شود.

در دولت روحانی؛ ارزش یارانه یک بیستم شد

اشتباهی که صورت گرفت، ثابت کردن رقم پرداختی یارانه‌های نقدی بود. این در حالی است که رقم یارانه نقدی باید براساس نوسانات قیمت نفت تعیین می‌شد. یعنی زمانی که قیمت جهانی نفت ۱۰۰ دلار است با وقتی که ۳۰ دلار است، رقم تغییر نمی‌کند. دولت به اشتباه خود را متعهد کرد ماهانه نفری ۴۵ هزار تومان یارانه نقدی بدهد که مبنای درستی نداشت.

یادداشت اعتبار ازدست‌رفته نظام آماری

همين چند هفته پيش بود که مرکز آمار ايران و بانک مرکزي دو آمار متفاوت از آمارهاي رشد نيم سال اول 1399 را ارائه دادند. درحالي‌که مرکز آمار ايران رشد اقتصادي منفي 9/1 درصدي را برآورد کرده، بانک مرکزي ايران رشد اقتصادي اين مدت براساس سال پايه را مثبت 3/1 درصد اعلام کرده است

بار دیگر پیوند کرونا و تکنولوژی پزشکی دیجیتال، صنعت پرسودی که از راه می‌رسد

ژانویه سال گذشته «استفان کلاسکو» مدیرعامل شرکت Jefferson Health از مشهورترین مدیران بیمارستان‌های زنجیره‌ای در ایالات متحده،، با رئیس یک بانک صحبت می‌کرد که شنید از بیست سال پیش تا حالا، بهداشت و درمان و بانکداری تنها صنایعی بوده‌اند که تحولات دیجیتالی را با آغوش باز پذیرفته‌اند. حالا اما استفان کلاسکو معتقد است که این ادعا چندان هم درست نیست.

کاهش قیمت نفت کشورهای حاشیه خلیج فارس را ضعیف می‌کند اعراب در انتظار سونامی بحران اقتصادی 2021

به نظر می‌رسد کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس باید خود را برای یک بحران اقتصادی از سال آینده میلادی آماده کنند چرا که شوک شدید کاهش قیمت نفت در کنار شیوع ویروس کرونا تا حد زیادی به اقتصاد این کشورها لطمه وارد کرده است.

نمایشگاه های اتومبيل تعطیل می‌شوند

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو از تعطیلی نمایشگاه‌داران خودرو از شنبه خبر داد و گفت: با اعمال محدودیت‌های بیشتر برای مقابله با شیوع این ویروس از شنبه نمایشگاه‌داران خودرو تعطیل هستند.

آخرین اخبار روز