پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
تهران ۲۶.۵۱° كمينه ۲۶.۵۱°  بیشینه ۲۶.۹۹°

طب سنتی

آیت الله فاطمی نیا: ما چیزی به نام طب اسلامی نداریم، هرچه هست طب سنتی است

این روایت ها هیچ کدامشان منبع درستی ندارند. یا اگر هم داشته باشند مربوط به اقلیم خاصی بوده.

با حکم وزیر بهداشت دبیر شورای سیاستگذاری طب ایرانی منصوب شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر نفیسه حسینی یکتا را به عنوان دبیر شورای سیاستگذاری طب ایرانی منصوب کرد.

متخصص طب سنتی گفت: «سکنجبین» مصرف کنید

متخصص طب سنتی گفت: «سکنجبین» یک نوشیدنی بسیار مفید است و علاوه بر رفع خستگی، از گرفتگی رگ‌های قلب جلوگیری کرده می کند و همچنین کبد چرب را پاکسازی می کند.

داروهای گیاهی غیرمجاز کشف شد

کارشناسان اداره نظارت و ارزیابی فرآورده‌های طبیعی ـ سنتی، ۱۳۷ قلم فرآورده گیاهی قاچاق و غیر مجاز را در قم کشف و ضبط کردند.

تأثیر مزاج بر چاقی و لاغری

در طب سنتی برای کاهش و افزایش وزن مانند درمان همه‌ی مشکلات و بیماری‌ها به مزاج افراد توجه خاصی دارد و معتقدند اگر به مزاج توجه نشود مشکلاتی را برای فرد به وجود می آورد.

توصیه های طب سنتی در مورد کرونا

این روزها که همه درگیر بیماری کرونا هستند، رئیس اداره طب سنتی ایرانی چند توصیه علمی در این باره را برای بیماری کرونا ارائه کرد.

متخصص طب ایرانی؛ آشنایی با خواص «بابونه»

گیاه بابونه دارای۶ خواص متفاوتی است و مصرف آن در تقویت مغز و اعصاب، رفع سرماخوردگی و آبریزش بینی، پاک‌کننده بدن از اخلاط نامناسب، تقویت‌کننده معده، درمان تب های عفونی و...، موثر است.

آیا کرونا باعث کم شنوایی می شود؟

بیماری کووید ۱۹ با علائم مختلفی مانند تب و لرز، تنگی نفس، سرفه خشک و از دست دادن حس بویایی همراه است، اما تحقیقات جدید پزشکی نشان می دهد، این بیماری علامت دیگری نیز دارد که باعث کاهش شنوایی می شود.

مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت: مجوز خدمات طب سنتی باید به غیر پزشکان هم داده شود

مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حوزه خدمات سلامت بویژه طب سنتی به جز پزشکان، افراد دیگری هم هستند که دانش، تجربه و توانمندی دارند از این رو باید چارچوبی طراحی شود که به آنان نیز مجوز بدهند.

خواص خاکشیر و موارد استفاده از آن

خاکشی از قدیم به عنوان اشتهاآور، مقوی معده، ضد تب، ملین و در مشکلات سوء هاضمه مورد استفاده بوده است. همچنین در زمان باستان جهت درمان اسهال خونی مورد استفاده بوده و توسط متخصصان گیاهان دارویی به نام Sophia .chirugorum به معنی « عقل جراحان» نامیده می شده است

۱

آخرین اخبار روز