پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
تهران ۲۶.۵۱° كمينه ۲۶.۵۱°  بیشینه ۲۶.۹۹°

ویژه ها

3 روز بعد از ابتلا به کرونا روزنامه‌نگار و فعال سیاسی اصلاح‌طلب درگذشت

علی اکرمی روزنامه نگار و فعال سیاسی به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت

نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت به رییس جمهور نامه نوشت دردسرهای حذف آگهی‌های دولتی برای مطبوعات

حذف آگهی‌های دولتی از مطبوعات در شرایطی که روزنامه ها این روزها به سختی ادامه حیات می دهند، موضوعی است که «نگرانی جدی و گسترده‌ای را در میان اصحاب مطبوعات و رسانه» ایجاد کرده است. وزیر ارشاد هم با جانبداری از اهالی رسانه، در نامه ای به معاون اول رییس جمهور این اقدام را به منزله «زنگ خطر نهایی برای مطبوعات کشور» قلمداد کرده و خواستار آن شده است که «این مصوبه با قید فوریت و خارج از نوبت در دستور کار هیات دولت قرار گیرد».

يادداشت مرگ روزنامه‌نگار

همه مي‌ميرند. پير و جوان، زن و مرد، شاعر و نويسنده و بقال و رييس‌جمهور، سياه و سفيد، پولدار و فقير. روزنامه‌نگار هم مي‌ميرد، ناخواسته يا خودخواسته، اتفاقي يا بر اثر بيماري. چه فرقي مي‌كند. اما روشن است مرگ روزنامه‌نگار، صداي بيشتري دارد، به خصوص وقتي اين اندازه تلخ و نابهنگام و نامنتظر باشد.

خداحافظی با روزنامه‌نگار خالق واژه «گورخوابها» دبیر اجتماعی روزنامه همشهری درگذشت

شیده لالمی روزنامه‌نگار و دبیر اجتماعی روزنامه همشهری درگذشت.

«مردن در آب مطهر» به اکران آنلاین رسید

فیلم سینمایی«مردن در آب مطهر» به کارگردانی نوید محمودی و به تهیه کنندگی جمشید محمودی روز پنجشنبه ۴ دی ماه به صورت آنلاین نمایش داده می شود.

سینمای کوتاه ایران در مکزیک و یونان به موفقیت رسید

فیلم کوتاه داستانی «۳۹ روز» به کارگردانی علیرضا صادقی مقدم و انیمیشن کوتاه «خورده شده» ساخته محسن رضاپور در تازه ترین حضور بین‌المللی خود در مکزیک و یونان رقابت کردند.

سهم ناچيز «فرهنگ» از کل بودجه

بودجه کل حوزه فرهنگ در کشور ۱۱ هزار میلیارد تومان است که ۱۴۰ هزار تومان سرانه یعنی روزانه ۱۰۰ تومان می‌شود. در واقع سهم حوزه فرهنگ نسبت به کل بودجه در سال ۹۳ تا ۹۷ یک درصد بوده و در سال ۹۸ هفت دهم درصد و در سال ۹۹ به نیم درصد کل بودجه تبدیل شده است.

برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) معرفی شدند

2 دانشمند ترکیه‌ای و سه دانشمند ایرانی برگزیده جایزه مصطفی(ص) ۲۰۱۹ شدند.

آخرین اخبار روز