پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
تهران ۱.۵۱° كمينه ۱.۵۱°  بیشینه ۱.۹۹°

فضای مجازی

آپارات گیم، همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد

سرویس آپارات گیم تا زمان تصمیم‌گیری کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی به کار خود ادامه می‌دهد.

هفته آینده فیس‌بوک تغییر نام می‌دهد

زاکربرگ از ژوییه درباره متاورس صحبت کرده است. این کلمه که نخستین بار سه دهه پیش در یک رمان تخیلی بکار برده شد، توسط شرکتهای فناوری دیگر مانند مایکروسافت هم اشاره شده است.

دستگاه‌های غیرمجاز متصل به مودم را شناسایی کنید

یکی از دلایل افت سرعت یا مصرف غیرمعمول ترافیک اینترنت، هک شدن مودم وای‌فای است که با استفاده از اپلیکیشن‌، می‌توان دستگاه‌هایی که به مودم وصل شدند را شناسایی کرد مانع استفاده آنها از اینترنت شد.

دریافت هزینه کاربران توئیتر برای نشر مطالب منحصر به فرد

توئیتر ویژگی Super Follows را رونمایی می‌کند که به سازندگان اجازه می‌دهد ماهانه تا ۹.۹۹ دلار از دنبال کنندگان خود هزینه بگیرند.

هشدار؛ ۸ برنامه که باید سریعا از موبایل خود حذف کنید!

پس از نصب این هشت برنامه، جوکر توانایی نصب نرم افزار‌های جاسوسی مخفی و شماره گیر‌های برتر را روی دستگاه‌ها دارد که می‌تواند کاربران را در برنامه‌های اشتراک ماهانه گران قیمت ثبت نام کند.

فیسبوک سد راه طالبان شد

طالبان سالها از این رسانه اجتماعی برای انتشار پیامهایش استفاده میکرد. تسلط سریع آن بر افغانستان چالش‌های جدیدی را پیش روی شرکتهای فناوری قرار داده که چگونه با محتواهای مربوط به این گروه برخورد کنند.

كاربران همچنان از سرعت اينترنت كلافه هستند 5G در ايران؛ آنچه تبليغ مي‌شود چقدر واقعيت دارد؟

فناوري اينترنت نسل پنجم موسوم به 5G اين روزها به مهم‌ترين و پردامنه‌ترين فعاليت و تبليغات حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات تبديل شده است و هر روز خبري تازه از بهره‌برداري از اين تكنولوژي در رسانه‌ها منتشر مي‌شود؛ اما اين تبليغات رسانه‌اي با واقعيت اينترنت در ايران چه ميزان تطابق دارد؟

شبكه‌هاي اجتماعي فيلتر شده هم مشمول اخذ ماليات مي‌شوند گرفتن ماليات از اينفلوئنسرها چقدر شدني است

مجلس شوراي اسلامي در ادامه بررسي بودجه سال 1400 كشور دولت را موظف به گرفتن ماليات از فعالان فضاي مجازي كه دنبال‌كنندگان بالاي 500 هزار نفر دارند، كرده است و اين مصوبه در صورت تائيد نهايي شامل شبكه‌هاي اجتماعي فيلتر شده نظير تلگرام هم مي‌شود اما كارشناسان اقتصادي معتقدند اين شيوه چندان علمي و اجرايي نيست.

يادداشت نگرش به فناوری دیجیتال

نقل شده است از سه سنگ‌تراش پرسیدند چه می‌کنید؟ اولی گفت «سنگ می‌تراشم تا خرج زن و بچه‌ام را درآورم». دومی در حالی که مشغول چکش‌زدن بر سنگ بود، گفت «هنرنمایی می‌کنم. من بهتر از هر سنگ‌تراشی در این شهر سنگ می‌تراشم» و سومی همچنان که سرش پایین بود و بر سنگ کار می‌کرد، گفت: «عبادتگاه می‌سازم» و نگاه آینده‌نگرانه و راهبری در سر داشت.

قيمت خدمات پهناي باند در كشور به نسبت ديگر كشورها پايين است رتبه ايران در جدول سرعت اينترنت كجاست؟

سرعت اينترنت در كشورهاي مختلف امروز به يكي از شاخص‌هاي توسعه تبديل شده است و دولت‌ها مي‌كوشند در اين زمينه با فراهم كردن زيرساخت‌هاي مناسب نسبت به افزايش پهناي باند در مرزهاي خود پيشگام باشند.

آخرین اخبار روز