پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
تهران ۲.۷۹° كمينه ۰.۷۹°  بیشینه ۲.۹۹°

علم روز

روش جدید تشخیص بیماری آلزایمر با انجام آزمایش خون

آزمایش خون جدید کشف شده توسط محققان می تواند بیماری آلزایمر را تا 3سال و نیم قبل از تشخیص بالینی شناسایی کند.

امشب ماه به نزدیک‌ترین فاصله خود با زمین در ۱۰۰۰ سال اخیر می‌رسد

با توجه به اینکه ما نمی‌توانیم پدیده«ماه نو»(New moon) را از نقطه نظر زمین ببینیم، بیشتر اوقات در مورد این پدیده هیجان‌زده نمی‌شویم. ماه نو زمانی رخ می‌دهد که نیمه روشن ماه رو به ما نیست، بنابراین ما چیزی جز تاریکی نمی‌بینیم. اما ماه نو امشب یک مورد ویژه است.

قدرت کم حرف زدن؛ طرح مجله تایم

بسیاری از قدرتمندترین و موفق‌ترین افراد دقیقاً برعکس عمل می‌کنند. آنها به جای جلب توجه، خود را کنار می‌کشند. وقتی صحبت می‌کنند، مراقب آنچه می‌گویند هستند.

ماه نو امشب را تا ۳۵۰ سال آینده نخواهید دید

اما از سر بدشانسی، این‌بار که ماه به نزدیک‌ترین فاصله از زمین در ۱۰۰۰ سال گذشته رسیده، مصادف شده با ماه نو و دیدن عظمت آن حتی با تجهیزات پیشرفته و مهارت کافی، کار مشکلی است.

اسپیس ایکس ۵۴ ماهواره «استارلینک» به فضا پرتاب کرد

استارلینک، یک مجموعه بزرگ و همیشه در حال رشد از ماهواره‌های پهن‌باند است که خدمات اینترنتی را به مردم سراسر جهان ارائه می‌دهند.

تماشای بازی‌های جام جهانی باعث کاهش افسردگی و افزایش طول عمر می‌شود

در حالی که لحظات شکست تیم محبوب هم در شرایط تجربه دسته‌جمعی می‌تواند روابط اجتماعی با دیگران را تقویت کند.

وی چت جایگزین واتس‌اپ و تلگرام می‌شود؟

کمیته تعیین مصادیق مجرمانه و وزارت ارتباطات تنها به‌عنوان یکی از ۱۲عضو این کمیته، از حق رأی در تصمیم‌گیری‌ها برخوردار است.

یک کارشناس: پدر و مادرها ادای شوکه شدن را درنیاورید

چون با این کار نه تنها کودک یاد می‌گیرد که افراد دیگر را با چنین عناوینی صدا کند، بلکه با تکرار این حالت کودک باورش می‌شود که «ننر» یا «خنگ» است.

کشف فسیل لاک‌پشتی به اندازه یک خودرو

پژوهشگران خاطر نشان کردند که پیش از ارائه اطلاعات بیشتر در مورد این گونه، باید استخوان‌های بیشتری پیدا شود تا بتوانند اندازه لاک‌پشت را به صورت قطعی‌تری تخمین بزنند.

خطرهای استفاده از وی پی ان

یک سری از وی‌پی‌ان‌ها از رمزنگاری استفاده می‌کنند و این اطلاعات در رفت و برگشت قابل شنود نیست، اما بعضی از آن‌ها از رمزنگاری استفاده نمی‌کنند و کسی که این سرور وی‌پی‌ان را راه انداخته، می‌تواند از اطلاعات شما سوء‌استفاده کند.

آخرین اخبار روز