تهران ۵.۶۷° كمينه ۳.۷۹°  بیشینه ۵.۹۹°
۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۵

امام جمعه زنجان: راهکار حل مشکلات کنونی تلاش بیشتر و تزریق امید به جامعه است

رییس جمهور آمریکا اعلام کرد که ایران را آزاد خواهم کرد اما باید به وی گفت ایران در سال ۵۷ از سلطه قدرت شما آزاد شد و ابهت شما را به هم ریخت و امروز شعار مرگ بر آمریکا سر می دهد.
کد خبر: ۵۱۵۰۳

امام جمعه زنجان: راهکار حل مشکلات کنونی تلاش بیشتر و تزریق امید به جامعه است

به نقل از ایرنا؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه شاخص اثبات ایران دوستی هر فرد عدم ایجاد یاس در مردم و امید سوزی است، گفت: با این که مشکلات، گرانی ها وجود دارد اما چاره حل مشکلات تلاش و تزریق امید به جامعه است.

حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر زنجان با اشاره به هفته بسیج اظهار داشت: بسیج در عرصه‌های مختلف حضور داشته و خدمت رسانی کرده است و امام نیز فرموده‌اند تشکیل بسیج در نظام جمهوری اسلامی یقینا از الطاف و برکات جمیله خداوند تعالی است که بر ملت عزیز و انقلاب اسلامی ایران این نعمت ارزانی شده است.
وی با بیان اینکه بسیج لشکر مخلص خداست، افزود: لشکر نمایانگر قدرت است، که دفتر تشکیل آن را همه مجاهدان راه خدا ایجاد کردند.
امام جمعه زنجان با بیان اینکه ۷ آذر ماه روز دریایی نیروی ارتش جمهوری اسلامی است، گفت: نیروی مقتدر دریایی ارتش هم در دوران دفاع مقدس و هم بعد از دفاع مقدس از خود اقتدار نشان داد و در دوران دفاع مقدس فرقه دشمن را همراهی نکرد و در عملیات غافلگیرانه بیش از ۲۰ عملیات برای به سقوط کشیدن عملیات دشمن انجام داد.
وی تصریح کرد: امروزه تعداد کشتی‌هایی که برای اسکورت در دریا وجود دارند بیش از چهار هزار کشتی است.
امام جمعه زنجان همچنین با اشاره به روز پرستار و گرامیداشت این روز گفت: در دوران کرونا بخش بهداشت، درمان و پزشکان، پرستاران در خدمت مردم و مبارزه با این بیماری قرار داشتند و پرستاران با علم به خطر این بیماری، جان خود را به خطر انداختند.
وی با اشاره به روز مجلس شورای اسلامی نیز یادآور شد: امام خمینی(ره) فرمودند اگر همه اشخاص که در کشور هستند و همه نهادها قانون را محترم بشمارند هیچ اختلافی پیش نخواهد آمد چراکه اختلافات از محل قانون شکنی ها است.
حجت الاسلام خاتمی با اشاره به فرمایش رهبری اضافه کرد: ایشان در جمع نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی انتظارات خود را از مجلس شورای اسلامی پرداختن به نیازهای مردم و انجام موضوعاتی که در خدمت گشایش امور مردم باشد و همچنان کم کردن از مباحث سیاسی و پرداختن به مباحث اساسی کشور باشد؛ عنوان کردند.
وی یادآور شد: رهبری در فرازی دیگر از سخنان خود به نمایندگان مجلس شورای اسلامی این توصیه را کردند که مسائل و نیازهای حقیقی مردم را در نظر داشته باشند و به آن بپردازند و کمبودها را برای اجرای صحیح چه در بخش قوه مجریه و قوه قضاییه برطرف کنند تا بتوان مملکت را اداره کرد.
امام جمعه زنجان با بیان اینکه فرمایش رهبری در جمع مردم اصفهان تقریبا یک نقشه راه است، گفت: به عنوان یک طلبه خدمتگزار باید از مردم تشکر کرد. زمانی که در سال ۹۸ رهبری فرمودند معترضان صف خود را از اغتشاشگران جدا کنند زنجان اولین استانی بود که در همان روز با وجود بارش برف و بارندگی جمع شدند و اعلام کردند که ما هنوز معترض هستیم اما بنا به فرمایش مقام معظم رهبری صفمان از اغتشاشگران جداست.
وی تصریح کرد: ما فقط برای لبیک به ندای رهبر تجمع کردیم و حضرت آقا نیز از رفتار هوشمندانه مردم زنجان تشکر کردند.
حجت الاسلام خاتمی اظهار داشت: در روزهای اول اغتشاشات مردم نیز گاها وارد این تجمعات می‌شدند اما بعدا متوجه شدند که این اغتشاشگران پرچم تجزیه طلبی در دست دارند، مسلح هستند، به مساجد توهین می کنند و قرآن سوزی و پرچم سوزی دارند بصیرانه عمل کردند، با این که اعتراضات هنوز وجود دارد اما صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند.
وی با تشکر از نیروهای نظامی، قضایی و چشم بیدار بسیجیان گفت: مردم نشان دادند که در جریانات اخیر چگونه باید رفتار کنند.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه دشمن در تلاش برای نا امید کردن مردم است، گفت: رییس جمهور آمریکا اعلام کرد که ایران را آزاد خواهم کرد اما باید به وی گفت ایران در سال ۵۷ از سلطه قدرت شما آزاد شد و ابهت شما را به هم ریخت و امروز شعار مرگ بر آمریکا سر می دهد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز