تهران ۴.۹۱° كمينه ۲.۷۹°  بیشینه ۴.۹۹°
۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۵
معاون استاندار سمنان:

ترویج کم‌فرزندآوری بر اساس قانون ممنوع است

باید در فضای اداری پایش جدی انجام پذیرد تا از ضدتبلیغ فرزندآوری جلوگیری و ابزار و وسایلی که متعلق به گذشته است، جمع‌آوری شود.
کد خبر: ۵۵۳۵۸

معاون استاندار سمنان: تبلیغ کم‌فرزندآوری ممنوع است

به گزارش معاصر به نقل از فارس، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: ترویج کم‌فرزندآوری و تبلیغ آن بر اساس قانون ممنوع است و با آن دسته از افراد و رسانه‌هایی که در این حیطه مشغول ضدتبلیغ هستند، برخورد می‌شود.

 احمد ریواده، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: ترویج کم‌فرزندآوری و تبلیغ آن بر اساس قانون ممنوع است و با آن دسته از افراد و رسانه‌هایی که در این حیطه مشغول ضدتبلیغ هستند، برخورد می‌شود.

احمد ریواده، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان چهارشنبه‌شب در جلسه کارگروه حمایت از جمعیت و خانواده در سالن جلسات کوثر استانداری سمنان اظهار کرد: یکی از سیاست‌های اصلی پیشرفت استان سمنان، توجه به جمعیت بوده و لازم است این سیاست روح غالب فضای اداری استان قرار گیرد.

وی بیان کرد: هدف از برگزاری این جلسات، بررسی و جمع‌بندی مسائل در کمیته‌های حاضر در شهرستان‌هاست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان ادامه داد: مصوبات ستاد ملی جمعیت و خانواده لازم‌الاجراست و دستگاه‌ها باید به‌عنوان تکلیف قانونی آن را ابلاغ کنند.

ریواده بیان کرد: ترویج کم‌فرزندآوری و تبلیغ آن بر اساس قانون ممنوع است و با آن دسته از افراد و رسانه‌هایی که در این حیطه مشغول ضدتبلیغ هستند، برخورد می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت نرخ باروری در استان سمنان، همه شهرستان‌های هشت‌گانه استان در موضوع استفاده از ظرفیت نرخ باروری باید مشمول مشوق‌های قانون جوانی جمعیت قرار بگیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان اضافه کرد: برای رسیدن به اهداف موردنظر در حوزه جمعیت، مستلزم همدلی و همکاری همه دستگاه‌ها هستیم و باید از ظرفیت شوراهای اسلامی شهر و روستایی برای تبلیغ فرزندآوری استفاده شود.

ریواده بیان کرد: باید در فضای اداری پایش جدی انجام پذیرد تا از ضدتبلیغ فرزندآوری جلوگیری و ابزار و وسایلی که متعلق به گذشته است، جمع‌آوری شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان نیز پیش‌تر گفته بود: تبعات منفی کمی جمعیت بسیار زیاد است که باید پیش از آنکه دچار این تبعات شویم، تدبیری بیندیشیم. مشوق‌ها و کمک‌هایی که از سوی نهادهای مختلف صورت می‌گیرد، مفید است؛ اما کافی نیست و لازم است همه، دغدغه رفع موانع را پیدا کنند.

مرتضی مطیعی عنوان کرده بود: متأسفانه استان سمنان در ازدواج، طلاق و فرزندآوری آمار خوبی ندارد و جای دارد در استانی که در موضوعات فرهنگی حرف برای گفتن دارد، شاهد بهبود این شاخص‌ها باشیم.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز