تهران ۴.۹۱° كمينه ۲.۷۹°  بیشینه ۴.۹۹°
۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۸

حسینی: انگلیس و فرانسه با سابقه برده داری دارند، درس رعایت حقوق زنان می دهند

معاون رئیس جمهور در این مراسم همچنین از نقش واقف بزرگ مرحوم حاج حسین آقا ملک و آیت الله مرعشی نجفی در توجه به جمع آوری و حفظ میراث فرهنگی ملت ایران قدردانی کرد.
کد خبر: ۵۵۳۹۱

حسینی: انگلیس و فرانسه با سابقه برده داری دارند، درس رعایت حقوق زنان می دهند

به گزارش معاصر به نقل از ایسنا؛ معاون رئیس جمهور گفت: فرانسه و انگلیس که سابقه و کارنامه سیاهی در عرصه حقوق بشر و ظلم به زن دارند، امروز علیه کشورهایی مانند ایران اسلامی معترض شده و خود را مدعی رعایت حقوق زن می نمایانند.

سید محمد حسینی در مراسم نقش بانوان در معرفی و نگاه داشت میراث ایرانی اسلامی و تجلیل از بانوان واقف و فعال در عرصه نسخ خطی در موسسه موزه و کتابخانه ملی ملک، ‌با تبریک میلاد فرخنده بانوی دوعالم حضرت زهرا سلام الله علیها اظهارداشت: همه ویژگی های خوب و برجسته انسانی در وجود پاک حضرت فاطمه سلام الله متجلی بود و این بانوی بزرگ اسلام اهل ایمان،‌ هجرت، جهاد، ایثار و انفاق، زهد و ساده زیستی، پارسایی، شجاعت و شهامت، صبر و استقامت، فصاحت و بلاغت و ولایتمداری بودند، این مکارم اخلاقی و ابعاد اجتماعی و سیاسی امروز فراروی همه محبان اهل بیت بلکه تمامی بشر است که سرمشق زندگی متعالی قرار دهند تا ضامن سعادت و رستگاری دنیا و آخرت آنان باشد.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: یک مصداق بارز تعبیر قرآنی «شجره طیبه» که در آیه کریمه‌ی: «أَلَمْ تَرَ کَیْفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا کَلِمَةً طَیِّبَةً کَشَجَرَةٍ طَیِّبَةٍ...» آمده است اهل بیت عصمت و طهارت و وجود مقدس حضرت زهرا سلام الله است.

حسینی با اشاره به ارتقای شان و منزلت بانوان ایرانی در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در تمامی حوزه ها از جمله آموزشی، پژوهشی،‌ بهداشت، هنر، ورزش و مسئولیت‌های اجتماعی، اظهارداشت: به رغم همه مشکلات و موانعی که دشمنان در مسیر تعالی و پیشرفت ملت ایران ایجاد کردند، در همه عرصه ها شاهد رشد و شکوفایی چشم گیری هستیم که به هیچ عنوان قابل مقایسه با دوران ستم شاهی نیست، امروز بانوان کشورمان در عرصه های مختلف علمی،‌ اجتماعی و سیاسی حضور و نقش فعال و تاثیرگذاری دارند و بخش مهمی از جامعه علمی و دانشگاهی کشور را بانوان تشکیل می دهند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اضافه کرد: البته با وجود برداشتن گام های بزرگی در حوزه زن و خانواده، تا رسیدن به نقطه کمال و ایده‌آل فاصله داریم که با معرفت، ایمان و عزم و اراده مستحکم می توان ضعف ها و کاستی‌ها را یک به یک از سر راه برداشت.

حسینی خاطرنشان کرد: کشورهای غربی از جمله فرانسه و انگلیس که سابقه و کارنامه سیاهی در عرصه حقوق بشر و ظلم به زن دارند و اقدامات ننگین و وحشیانه آنان در دوران استعمار و برده داری در کشورهای مختلف به ویژه قاره آفریقا قابل کتمان و انکار نیست و هنوز هم در قالبی دیگر ادامه دارد، امروز علیه کشورهایی مانند ایران اسلامی معترض شده و خود را مدعی رعایت حقوق زن می نمایانند و به جای پاسخگویی، خود را طلبکار جلوه می دهند و دو قورت و نیمشان باقی است! یا آمریکا که یک سوم زنان زندانی جهان در این کشور هستند، خود را در صف اول مدافع حقوق زنان معرفی می کند. در چنین شرایطی بر همه آگاهان، اندیشمندان و فعالان هنری و رسانه‌ای است که در عرصه تبیین و روشنگری تلاش و مجاهدت مضاعف داشته باشند تا دیگران نتوانند نقاط ضعف خود را پنهان و در مقابل نقاط قوت ملت ایران و جامعه زنان ایرانی را نقاط ضعف وانمود کنند.

معاون رئیس جمهور در این مراسم همچنین از نقش واقف بزرگ مرحوم حاج حسین آقا ملک و آیت الله مرعشی نجفی در توجه به جمع آوری و حفظ میراث فرهنگی ملت ایران قدردانی کرد.

در این مراسم که فرزند مرحوم آیت الله العظمی مرعشی نجفی نیز حضور داشت، رضوان طلب رئیس موسسه ضمن خیر مقدم به فرهیختگان حاضر در جلسه، به بخشی از خدمات فرهنگی مرحوم ملک اشاره کرد و رجبی دوانی رئیس بنیاد ایران شناسی به تشریح ابعاد شخصیت صدیقه کبری پرداخت، همچنین از ۸ بانوی فعال در حوزه کتابداری و اطلاع رسانی، ترجمه و تالیف، حفظ نسخ خطی و موزه داری تجلیل شد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز