تهران ۴.۹۱° كمينه ۲.۷۹°  بیشینه ۴.۹۹°
۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۳

نشت گاز مونو اکسید کربن از موتورخانه علت اصلی مسمومیت ۷۰ دانش آموز و معلم اردبیلی

باتوجه به فصل زمستان و علائم موجود اعلامی در تعداد زیادی از دانش آموزان و معلمان دبیرستان دخترانه فرزانگان، موضوع به شکل قطعی مسمومیت ناشی از منواکسید کربن تلقی شده و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۷ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد.
کد خبر: ۵۵۷۱۴

نشت گاز مونو اکسید کربن از موتورخانه علت اصلی مسمومیت ۷۰ دانش آموز و معلم اردبیلی

به گزارش معاصر به نقل از ایسنا؛ فرماندار شهرستان اردبیل گفت: نشت گاز مونو اکسید کربن از موتورخانه علت اصلی مسمومیت ۷۰ دانش آموز و معلم اردبیلی است.

سیدمحمد اعتماد اعجازی شامگاه ۲۶ دی با اعلام این خبر افزود: ظهر امروز ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه از دبیرستان دخترانه فرزانگان اردبیل به مرکز فوریت‌های پزشکی اورژانس اردبیل گزارشی مبنی بر سردرد،ضعف جسمانی،خستگی شدید،حالت تهوع و استفراغ تعداد قابل توجهی از دانش آموزان و معلمان مدرسه گزارش شد.

وی افزود: باتوجه به فصل زمستان و علائم موجود اعلامی در تعداد زیادی از دانش آموزان و معلمان دبیرستان دخترانه فرزانگان، موضوع به شکل قطعی مسمومیت ناشی از منواکسید کربن تلقی شده و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۷ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد.

فرماندار اردبیل تصریح کرد: در طی مدت زمان بیش از یک ساعته تکنسین‌های اورژانس اردبیل در محل حادثه، تعداد دانش آموزان و کادر مدرسه مسموم شده بر اثر استنشاق گاز منواکسید کربن از ۳۰ نفر نهایتا به ۶۱ نفر افزایش پیدا کرده و برای تمامی مصدومین در محل حادثه اقدامات اولیه پزشکی پیش بیمارستانی انجام شد.

اعجازی گفت: نهایتا ۶۱ دانش آموز و کادر دبیرستان دخترانه فرزانگان اردبیل که دچار مسمومیت با گاز منواکسید کربن شده بودند که ۵۸ نفر برای ادامه اقدامات بیشتر درمانی مراکز درمانی بیمارستانی توسط عوامل اورژانس اردبیل منتقل شدند که ۱۹ مصدوم با اتوبوس آمبولانس به بیمارستان سبلان تامین اجتماعی ،۱۶ مصدوم به بیمارستان امام خمینی(ره)، ۱۲ مصدوم به بیمارستان بوعلی و ۱۱ مصدوم به بیمارستان بوعلی منتقل شدند و چندین مصدوم دیگراین حادثه توسط خودروهای شخصی به بیمارستان انتقال یافتند.

وی ادامه داد: ساعتی پس از تعطیلی مدرسه فوق و مراجعه دانش آموزان و معلمان به منزل، علائمی از مسمومیت با گاز منواکسید کربن مشاهده شده بود که ۹ نفر به مراکز درمانی بیمارستانی اردبیل مراجعه داشتند و نهایتا حادثه استنشاق گاز منواکسید کربن دبیرستان دخترانه فرزانگان اردبیل حدود ۷۰ مصدوم انتقال و مراجعه شده به بیمارستان در پی داشت که وضعیت بالینی تمامی مصدومین مناسب بوده و طی ساعات اخیر ۵۶ نفر از مصدومین از مراکز بیمارستانی اردبیل ترخیص شده و ۱۴ مصدوم دیگر تا ساعتی دیگر ترخیص خواهند شد.

فرماندار اردبیل تشریح کرد: ابعاد کامل و دقیق حادثه فوق در دبیرستان دخترانه فرزانگان اردبیل توسط متخصصین در دست بررسی است و جهت پیشگیری از وقوع اتفاقات این چنینی در مجموعه‌های عمومی همچون مدارس اردبیل با همکاری آموزش و پرورش اردبیل و شرکت گاز شهرستان، از فردا از تجهیزات گرمایشی مشابه در مدارس شهرستان اردبیل در قالب یک مانور بازدید و بررسی انجام شده و در صورت وجود نواقص و ایرادات، رفع خواهد شد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز