تهران -۱.۱۵° كمينه -۲.۲۱°  بیشینه -۱.۰۱°
۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۵

وزیر آموزش و پرورش:آینده کشور در آموزش و پرورش ترسیم می شود

سواد مفهومی منجر به کارآفرینی نمی شود.
کد خبر: ۵۵۸۵۴

وزیر آموزش و پرورش:آینده کشور در آموزش و پرورش ترسیم می شود

به گزارش معاصر به نقل از ایرنا؛ وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مسئولیت ما در نظام تعلیم و تربیت از همه بیشتر است، گفت: آینده کشور در نظام آموزش و پرورش ترسیم می شود و تعلیم و تربیت و حکمرانی در دوران کودکی در این نظام شکل می گیرد.

به‌گزارش خبرنگار ایرنا یوسف نوری در جمع فرهنگیان گیلان در سالن غدیر استانداری در رشت معلمان را افسران سپاه پیشرفت دانست و افزود: معلمان با همه نارسا هایی که وجود داشته همواره پای کار تعلیم و تربیت هستند درحالی که نظام استکبار خیلی تلاش کرد تا اهداف خود را در نظام آموزشی ایران به کار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه آموزش محوری منجر به سواد اسمی می شود و پژوهش محور ی به سواد مفهومی مرتبط است، گفت: سواد مفهومی منجر به کارآفرینی نمی شود.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در بخش سوم آموزش ها باید به سواد عملکردی برسیم که به آن کارآفرینی گفته می شود؛ ضمن اینکه بخش چهارم نیز سواد اجتماعی است و بدان معناست که در راه اعتلای آنچه که در فرهنگ اسلامی است گام برداریم.

وی با بیان اینکه روش تربیتی باید برای زمان آینده باشدتصریح کرد: آینده پژوهی را در دستور کار قرار دهیم و از روش های مناسب استفاده کنیم به گونه ای که محتوا متنوع باشد و روش تربیتی برای زمان آینده باشد .

وزیر آموزش و پرورش گفت: فعالیت نظام تعلیم و تربیت باید اثر تربیتی داشته باشد و اجرای سند تحول بنیادین با زمان و برنامه درسی با هدف، محتوا روش و ارزشیابی سازگار باشد.

نوری با بیان اینکه آزمون باید مرحله ای از یادگیری باشد خاطرنشان کرد:باید نظام تربیتی ما به‌سمتی برود که هم نسل آینده را تربیت کنیم و هم محتوا را برایش شیرین و جذاب کنیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: تعدیل کتب درسی معادل درسی تبدیل به برنامه درسی شود ؛ ضمن اینکه برنامه های درسی مبتنی بر سند تحول درسی در حال نوشتن است و احیای امور تربیتی در دستور کار قرار دارد.

نوری با اشاره به اینکه بیمه معلمان و رتبه بندی آن‌ها آغاز شده است اما هنوز به اتمام نرسیده است، گفت: برخی از امور معلمان معطل مانده بود که هم اینک در حال انجام است و کادر اداری، هنرستان ها و خدماتی نیز در مراحل بعدی مد نظر قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در گذشته بودجه آموزش و پرورش کمتر از امروز بود اما امسال افزایش خوبی داشته که نشان از رویکرد خوب دولت نسبت به آموزش و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش امروز همچنین در سفر به گیلان در چندین برنامه شرکت کرد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز