تهران ۴.۹۱° كمينه ۲.۷۹°  بیشینه ۴.۹۹°
۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۴

نتایج قرعه کشی جام حذفی

یک هفته پس از پایان مرحله یک شانزدهم نهایی و انتخاب 16 تیم منتخب،  نوبت به قرعه کشی مرحله بعدی جام حذفی رسید که از ساعت 12 امروز در سالن روابط عمومی سازمان لیگ و با حضور مقامات ارشد این نهاد برگزار کننده فوتبال در ایران و همچنین دو پیشکسوت سرخابی، برگزار شد.
کد خبر: ۵۶۰۸۷

نتایج قرعه کشی جام حذفی

حضور پرسپولیس و استقلال در این مرحله باعث شده بود که احتمال برگزاری شهرآورد وجود داشته باشد که البته این احتمال 6.6 درصد بود و در نهایت نیز سرخابی‌های پایتخت با تیم دیگری روبرو شدند.

همچنین صعود گل‌گهر، فولاد و سپاهان، احتمال تقابل سرخابی‌ها با یک تیم مدعی را تا 26.6% افزایش داده بود که از بخت بد پرسپولیس، آن‌ها با یکی از این سه تیم هم‌قرعه شدند. بر این اساس پرسپولیس باید به اصفهان برود تا رودرروی سپاهان قرار بگیرد.

اولین تیمی که از گوی بیرون آمد، استقلال تهران بود و لحظاتی بعد مشخص شد که آبی‌ها باید به مصاف ملوان بروند. در همین حال که احتمال شهرآورد به صفر رسید، نام پرسپولیس همراه سپاهان بیرون آمد تا یکی از کلاسیک‌ترین دیدارهای جام حذفی به وقوع بپیوندد.

پرسپولیس و سپاهان آخرین بار در جام حذفی 98-99 در مرحله نیمه نهایی به مصاف یکدیگر رفتند که تلاش شاگردان برانکو ایوانکوویچ و امیر قلعه‌نویی در نهایت با پیروزی تیم سرخپوش پایتخت به اتمام رسید.

قرعه بعدی، تقابل آلومینیوم با نساجی بود که تکرار فینال جام حذفی سال گذشته است و باید در اراک به میزبانی آلومینیوم برگزار شود.

دیدار مس کرمان با استقلال ملاثانی که در خوزستان به انجام خواهد رسید، تقابل مهمی خواهد بود اما بی تردید قرعه گل‌گهر و فولاد، دیداری است که طرفداران بیشتری منتظر آن هستند؛ جدال جواد نکونام و امیر قلعه‌نویی که همیشه جدال‌هایشان جذاب و تماشایی است.

پرسپولیس در اصفهان، استقلال مقابل ملوان و گل‌گهر رودرروی فولاد؛ جام حذفی خیلی زود به مراحل حساس بازی‌های داغ خود رسید.

پیکان دیگر تیم تهرانی باید راهی ارومیه شود تا با نود، تنها نماینده لیگ دسته دوم دیدار کند و دریا بابل و پارس جنوبی هم تنها بازی دسته یکی این مرحله را برگزار خواهند کرد تا حضور یک تیم لیگ دسته اولی در بین هشت تیم برتر قطعی شود.

بازی هوادار و مس رفسنجان دیگر دیدار این مرحله است که به میزبانی پایتخت برگزار خواهد شد تا دو دیدار این مرحله در تهران به انجام برسد

پرسپولیس در اصفهان، استقلال مقابل ملوان و گل‌گهر رودرروی فولاد؛ جام حذفی خیلی زود به مراحل حساس بازی‌های داغ خود رسید.

 

قرعه کشی جام حذفی به این شرح است:

سپاهان - پرسپولیس (استادیوم نقش جهان)
استقلال - ملوان  (استادیوم آزادی)
گل‌گهر - فولاد (استادیوم شهید سلیمانی)
مس رفسنجان - هوادار (استادیوم اختصاصی مس)
آلومینیوم - نساجی (استادیوم امام خمینی)
استقلال ملاثانی - مس کرمان (استادیوم غدیر)
نود ارومیه - پیکان (استادیوم شهید باکری)
دریا بابل - پارس جنوبی جم (استادیوم شهدای هفتم تیر)

همچنین بر اساس اعلام امیرحسین روشنک دیدارهای این مرحله در روزهای یکم تا سوم اسفند برگزار می‌شود که البته دیدار فولاد و گل‌گهر به دلیل حضور نماینده ایران در آسیا به زمان دیگری موکول خواهد شد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز