تهران ۵.۶۷° كمينه ۲.۷۹°  بیشینه ۵.۹۹°
۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۵

آغاز عملیات ساخت واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر

فاز 14 پارس‌جنوبی که با توان متخصصان داخلی طراحی، اجرا و تکمیل شده نیز در سفر دولت به استان بوشهر، وارد مدار تولید می‌شود.
کد خبر: ۵۶۲۸۴

آغاز عملیات ساخت واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر

به گزارش معاصر به نقل از ایرنا؛ استاندار بوشهر گفت: هم‌زمان با دومین سفر هیات دولت به استان بوشهر، عملیات ساخت واحد دوم و جدید نیروگاه اتمی بوشهر با سرمایه‌گذاری 750 میلیون یورو معادل 30 هزار میلیارد تومان آغاز می شود.

احمد محمدی‌زاده روز چهارشنبه در نشست با مسئولان اجرایی استان بوشهر اظهار کرد: استان بوشهر مشتاقانه در انتظار سفر دوم هیات دولت به این استان است تا شاهد فصلی از شکوفایی با بهره‌برداری از پروژه‌های ماندگار در قالب مصوبات سفر نخستین دولت سیزدهم باشد.

وی افزود: تمرکز جدی دولت به توزیع عادلانه اعتبارات و امکانات در کنار تقویت ظرفیت های محلی و رفع نقیصه‌ها، سبب شده که اعتبارات ویژه‌ای در قالب مصوبات سفر سال گذشته به این استان در قالب چندین طرح در حوزه‌های اقتصاد دریامحور، کشاورزی، عمرانی، صنعت، معدن، راه و شهرسازی، بهداشت و درمان، نفت، گاز و پتروشیمی، دانش‌بنیان و زیرساخت ها تخصیص یابد که در آستانه سفر دوم، بخشی از آنها افتتاح و به مرحله بهره‌برداری و بخشی نیز عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

استاندار بوشهر تصریح کرد: در مدت حضور دو روزه هیات دولت به ریاست آیت الله رئیسی در استان بوشهر، شاهد آغاز عملیات اجرایی چندین طرح توسعه‌محور در استان هستیم که تولید ثروت ملی، رفع برخی از محرومیت‌ها، ایجاد اشتغال پایدار و کمک به رشد روزافزون استان در شاخص های مختلف را به همراه دارد.

محمدی‌زاده یادآور شد: آغاز عملیات ساخت فاز جدید نیروگاه اتمی بوشهر با سرمایه‌گذاری 750 میلیون یورو معادل 30 هزار میلیارد تومان، بهره‌برداری از طرح‌های وزارت نیرو با سرمایه ‌گذاری سه‌هزار و 300 میلیارد تومان و آغاز عملیات اجرایی توسعه بندر گناوه با سرمایه‌گذاری 2 هزار میلیارد تومان بخش دیگری از پروژه‌هایی است که در این سفر نهایی می شود.

وی ادامه داد: فاز 14 پارس‌جنوبی که با توان متخصصان داخلی طراحی، اجرا و تکمیل شده نیز در سفر دولت به استان بوشهر، وارد مدار تولید می‌شود.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز