تهران ۳۰.۶۳° كمينه ۳۰.۶۳°  بیشینه ۳۰.۶۳°
۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۳
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر:

افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی نرخ بهای خدمات در تهران برای سال جدید

در جلسه امروز نرخ عوارض ورود به طرح ترافیک پیشنهاد شهرداری ۲۵ درصد بود که نهایتا شورا با ۲۰ درصد موافقت کرد.
کد خبر: ۵۷۱۱۳

 

به گزارش معاصر به نقل از ایسنا،  رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی نرخ بهای خدمات شهرداری تهران برای سال آینده خبر داد.

محمد آخوندی در پایان یکصد و بیست و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران در تشریح مصوبات جلسه امروز شورای شهر تهران، گفت: بر اساس قانون درآمد پایدار شهرداری‌ها عناوین بهای خدمات برای سال جاری تغییراتی داشت که پیشتر در صحن شورا بررسی و به تصویب رسید. آنچه که امروز مورد بررسی شورا قرار گرفت بهای خدمات و عوارض در حوزه‌های مختلف برای سال آینده بود که از امروز آغاز شد. لذا عوارض ۲ حوزه خدمات شهری و حمل و نقل بررسی و به تصویب رسید.

وی ادامه داد: شهرداری در حوزه‌های مختلف لوایحی را ارائه کرده که در کمیسیون‌های مشترک این موضوعات مورد بررسی قرار می‌گیرد اما در مورد عوارض قبور موضوعی هنوز در کمیسیون مشترک بررسی نشده البته ممکن است به شورا ارائه شده باشد و در نوبت بررسی باشد اما آنچه که در خبرها عنوان شده مورد تأیید شورا نخواهد بود.

خدماتی که در آرامستان‌ها ارائه می‌شود چیز جدیدی به آن اضافه نشده و بهای خدماتی وجود دارد که به صورت سالیانه افزایشی را خواهد داشت.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران تاکید کرد: در جلسه امروز نرخ عوارض ورود به طرح ترافیک پیشنهاد شهرداری ۲۵ درصد بود که نهایتا شورا با ۲۰ درصد موافقت کرد.

در سایر حوزه‌ها نیز افزایش‌ها بین ۲۰ تا ۲۵ درصد بود در حالیکه طبق قانون، افزایش مطابق نرخ تورم سالیانه بوده اما شورا با نگاه مردم محوری افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصد را مد نظر قرار داد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز