تهران ۲۷.۷۹° كمينه ۲۷.۶۲°  بیشینه ۲۸.۷۹°
۱۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴

تشکیل تیم نظارت بر اصناف در ایام پایانی سال با دستور دادستان تهران

اساساً نظارت بر بازار بر عهده تعزیرات است و اعضای تعزیرات حکومتی در معیت معاونان دادستان در بازار و مناطق عرضه مایحتاج عمومی حضور پیدا می‌کنند.
کد خبر: ۵۹۷۰۵

به گزارش معاصر به نقل از ایسنا، با دستور دادستان تهران معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۱۸ تهران از واحدهای صنفی پوشاک، خشکبار و... بازدید کرد.

 با دستور دادستان تهران مبنی بر تشکیل تیم‌های بازرسی و نظارت بر اصناف در ایام پایانی سال توسط معاونان دادستان به همراه تیم‌های تعزیرات و عوامل اجرایی، محمد امیر دهستانی، معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۱۸ تهران امروز پنج شنبه، ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ از واحدهای صنفی پوشاک، خشکبار و... بازدید کرد.

دهستانی در حاشیه این بازدید اظهار کرد: بنا به دستور دادستان تهران، معاونان دادستان با تشکیل و نظارت تیم‌های بازرسی در مناطق تهران، حضور مستمر در بازار و نظارت بر قیمت‌ها را برعهده دارند.

وی افزود: اساساً نظارت بر بازار بر عهده تعزیرات است و اعضای تعزیرات حکومتی در معیت معاونان دادستان در بازار و مناطق عرضه مایحتاج عمومی حضور پیدا می‌کنند.

معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۱۸ تهران گفت: بر عملکرد صحیح و صریح تعزیرات نیز نظارت می‌شود تا به نوعی مطالبه گری صورت گیرد، زیرا تعزیرات جزو بدنه دولت است و دادستان‌ها به واسطه پیگیری حقوق عامه باید این مطالبه گری را از نهادهای اجرایی داشته باشند تا نظارت و پیگیری مستمر بر بازار مایحتاج عمومی مخصوصا بازار شب عید انجام شود.

دهستانی بیان کرد: باید نیازهای اساسی مردم در ایام پایانی سال به دقت، به طور کافی و با قیمت مناسب در دسترس آن‌ها قرار گیرد به همین منظور اعضای تعزیرات حکومتی روزانه در دو نوبت صبح و بعدازظهر با تشکیل ۷ تیم از ۱۴۰ واحد صنفی بازرسی می‌کنند.

در این بازدید ضمن بررسی قیمت‌های مصوب و درج شده روی کالاها، تخلفاتی نظیر گرانفروشی، عدم درج قیمت، عدم ارائه فاکتور خرید و … رصد و نظارت شد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز