تهران ۴.۹۱° كمينه ۲.۷۹°  بیشینه ۴.۹۹°
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۰

هرمزگان/جزئیات اعدام ۵ قاچاقچی مسلح مواد مخدر

این قاچاقچیان مواد مخدر با استفاده از روش پولشویی، بسیاری از وجوه درآمدی حاصل از معاملات خود را به اراضی، املاک و مستغلات در اقصی نقاط کشور تبدیل کرده بودند.
کد خبر: ۶۴۳۰۴

 

به گزارش  معاصر به نقل از خبرگزاری تسنیم، رئیس‌کل دادگستری هرمزگان از اجرای حکم ۵ نفر از اشرار و قاچاقچیان مسلح مواد مخدر در این استان خبر داد.


 مجتبی قهرمانی رئیس‌کل دادگستری هرمزگان از اجرای حکم 5 نفر از اشرار و قاچاقچیان مسلح مواد مخدر در این استان خبر داد.

وی با بیان اینکه رسیدگی به اتهامات این سوداگران مرگ و اشرار مسلح در شعب دادگاه کیفری و انقلاب شهرستان‌های رودان، حاجی‌آباد، میناب و بندرعباس منجر به صدور رأی محکومیت شده است، گفت: این محکومین که همگی از اشرار و قاچاقچیان مسلح مواد مخدر بوده‌اند پس از سیر مراحل قانونی و تأیید احکام صادره در شعبه دیوان‌عالی کشور، به مجازات اعدام با چوبه دار محکوم شدند که احکام نامبردگان، بامداد امروز (25 اردیبهشت 1402) در محل زندان‌های بندرعباس و میناب اجرا شد.


رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در تشریح اهمیت این پرونده‌ها و سیر گسترده مراحل رسیدگی به آن‌ها با اعلام اینکه آرای صادرشده برای این محکومین بیش از 300 صفحه است، تصریح کرد: این اشرار مسلح و قاچاقچیان بین‌المللی مواد مخدر علاوه بر اینکه در موارد متعدد درگیری و تعرض به پلیس هم داشته‌اند، در تعدادی از کشور‌های همسایه، در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس و تهران نیز فعالیت کرده و صد‌ها حساب بانکی داشته‌اند.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان با بیان اینکه بیش از 531 کیلوگرم مواد مخدر از این اشرار مسلح و سوداگران مرگ کشف شده است، گفت: این قاچاقچیان مواد مخدر با استفاده از روش پولشویی، بسیاری از وجوه درآمدی حاصل از معاملات خود را به اراضی، املاک و مستغلات در اقصی نقاط کشور تبدیل کرده بودند که در جریان رسیدگی به پرونده آنها، بسیاری از این اموال نامشروع، شناسایی و به‌نفع دولت ضبط شد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز